RU

Результати виборів в Раду будуть спотворені, - опитування

30.07.2012, 17:11
Результати виборів в Раду будуть спотворені, - опитування  - Фото
24eb84346d66e5c1a3b633ef0be319f9.jpg
Переважна більшість українських експертів (61%) припускають, що результати на виборах до Верховної Ради 2012 року можуть бути перекручені, а 28% упевнені, що вони неодмінно будуть підтасовані. У чесність виборів не вірить ні один з респондентів. Про це свідчить опитування 140 експертів на тему "Виборча кампанія починається", проведений Фондом Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва з 16 по 25 липня.

Як повідомляє прес-служба фонду, 91% експертів вважає, що виборчі порушення будуть полягати використання державних ресурсів в інтересах окремих партій або політиків, 87% очікують підкупу виборців. Серед інших порушень експерти часто згадували: пряму фальсифікацію результатів при підрахунку голосів або написанні протоколів (67%), застосування санкцій проти бізнесменів, які беруть участь у виборчій кампанії або виступаючих донорами політиків чи партій (66%), прямий або прихований тиск на кандидатів і активістів політичних партій (65%), тиск на ЗМІ (65%) і махінації зі списками виборців (60%).

Результати опитування експертів Фонд порівняв з даними загальнонаціональних опитувань, проведених спільно з Центром Разумкова в квітні і червні 2012 року. З'ясувалося, що серед населення теж переважають подібні настрої: 37% припускають, що результати можуть бути перекручені, а 24% впевнені в цьому. Тільки 6% населення впевнені, що вибори пройдуть повністю чесно (серед експертів таких оптимістів не знайшлося) і ще 24% - що будуть окремі порушення, які не вплинуть на кінцевий результат (серед експертів так вважають лише 9%).

В цілому Фонд Демократичні ініціативи опитав 140 експертів, які представляють три групи: політологи і соціологи, представники громадських організацій, журналісти. Експертне опитування фінансувалося за рахунок проекту, підтриманого NED, загальнонаціональні опитування - за фінансової підтримки PACT, проекту UNITER.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини