RU

Результати саміту з ЄС читалися на обличчі Януковича, - Чорновіл

21.12.2011, 12:27
Результати саміту з ЄС читалися на обличчі Януковича, - Чорновіл - Фото
На фото: Тарас Чорновіл
Проведений у Києві саміт Україна-ЄС складно назвати успішним, і це було добре видно навіть по обличчю президента Віктора Януковича на офіційній частині. Про це в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ заявив народний депутат, перший заступник голови комітету Верховної Ради у закордонних справах і колишній член команди Януковича Тарас Чорновіл.

"Це було видно навіть по обличчю Януковича, по тому, як на офіційній частині після зустрічі тет-а-тет з лідерами Євросоюзу він без ремарок зачитував текст з папірця. Очевидно, настрій у нього був дуже поганий... Це було дуже коротко, нехарактерно для нього коротко, і був дуже чітко прочитаний текст - без будь-яких відступів. І його вигляд теж не вселяв оптимізму", - зазначив Чорновіл.

"Та слава богу, що саміт взагалі вдалося відстояти. Янукович, я так розумію, не даремно тримав жорстку інтригу навколо того, де він буде 19 грудня - у Києві чи Москві. Тим самим він відстоював найвищий рівень саміту, щоб були присутні керівники Євросоюзу. В підсумку високий рівень був, а ось загальне представництво - ні. Потужного обговорення питань я теж не побачив. Фактично все звелося до кулуарних обговорень та прийняття підсумкової заяви. Тому в мене і виникає питання: а чи був це повноцінний саміт?​​" - зазначив він.

За його словами, Україна розраховувала, що на саміті відбудеться урочисте підписання угоди про асоціацію, і саме тому планувала його на кінець року. "З урахуванням цієї історичної перспективи саміт невдалий. Досягти вдалося тільки одного - офіційного оголошення про завершення переговорів між Україною та ЄС з питання політичної асоціації та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Тобто дано зелене світло для парафування", - сказав він.

Тепер же, вважає Чорновіл, факт підписання взагалі поставлено під великий знак питання: "Ми чули від Ромпея і Баррозу з цього приводу дуже ухильні формулювання. Вони фактично не підтверджують свою готовність підписувати документ до вирішення озвучених проблем України. Так що, підписання може бути відкладено на невизначений термін".

Що стосується перспектив ратифікації, то її Чорновіл назвав "дуже туманною". "Є Греція, яка чітко заявила, що не хоче бачити Україну в Європі. Є Голландія, яка теж досить жорстко висловлювалася з цього приводу. А позиція країн-членів ЄС обов'язкова при прийнятті рішення. Тому, боюся, ратифікація затягнеться дуже надовго, можу допустити, що до 2015 року", - прогнозує він.

Чорновіл упевнений, що доля інтеграції зараз на 90% знаходиться в руках України. "Нам дійсно потрібно відповідати критеріям ЄС. На етапі угоди про асоціацію особливих претензій не так вже й багато", - підсумував перший заступник голови комітету Верховної Ради у закордонних справах.

Валерія КОНДРАТОВА
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини