RU

Результати виборів: хто й де проходить в Раду по мажоритарці

22.07.2019, 10:08
Результати виборів: хто й де проходить в Раду по мажоритарці - Фото
Бюлетені (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Більшість крісел в новій Верховній Раді займуть кандидати від партії Слуга народу: за підсумками обробки близько 42% протоколів президентська партія бере понад 42% голосів.

При цьому в більшості одномандатних (мажоритарних) округів також виграли "слуги народу" - всы імена нижче від цієї партії, якщо не вказано інакше. Результати не остаточні: підрахунок голосів триває, і в деяких округах може помінятися лідер.

Новина доповнюється...

Одномандатні округи в Донецькій - майже всі за Опозиційною платформою/За життя і Опоблоком; в тому числі там вибрали  Вадима Новинського по 57-му. У Донецькій ведуть також два самовисуванця.

У Луганській області лідирують три самовисуванця, і ще один від Слуги народу. Всього два мандати від Луганщини отримують ОПЗЖ/Оппоблок.

Нардеп Борислав Береза ​​програє на 213-му в Києві Артему Дубнову,  Олександр Третьяков - також "слузі" Миколі Тищенку.

У Київській області - дев'ять округів. Поки нічого не ясно на 92-му окрузі - шанси мають аж чотири кандидати. В інших - Слуга народу. Також на 94-му окрузі в Київській області вдвічі випереджає Ігоря Кононенка Олександр Дубінський, а на 95-му колишнього мера Ірпеня Володимира Карплюка - Олександр Горобець.

У Харківській області на 169-му окрузі виборці Слуги народу декласували нардепа Олександра Грановського: Олександр Куницький випереджає його більш ніж втричі. На 172-му врівень йдуть самовисуванець і "слуга". Нардеп Олександр Фельдман  ніс-у-ніс йде зі "слугою" на 174-му. Нардеп Опоблоку Дмитро Шенцев проходить на 176-му, а його колега Дмитро Добкін - ні (програє "слузі").

У 190-му окрузі Хмельницької області ще нічого не ясно: конкурентно йдуть самовисуванець і "слуга". З семи округів там на чотирьох проходять самовисуванці, в тому числі нардепи Олександр Герега і Віктор Бондар.

У восьми округах Вінницької області в чотирьох ведуть самовисуванці, в одній - кандидат від Батьківщини, і троє - від "Слуги".

Три самовисуванця проходять в Раду від Чернігівської області, один - від Батьківщини, троє - від "Слуги".

У Херсонській області веде один самовисуванець, а також четверо "слуг": в 186-му Євген Рищук не проходить в Раду.

На 195-му в Черкаській області "слуга" змагається з самовисуванцем, як і на 196-му. З семи округів тут на трьох ведуть самовисуванці, в тому числі нардеп Антон Яценко, який перемагає з найсильнішим відривом (69% проти 17%).

У Рівненській області в чотирьох округах - "слуги", в одному - самовисуванець.

Нардеп Максим Бурбак програв "слузі" Валерію Божику на 204-му окрузі в Чернівецькій області. На чотирьох округах в області ведуть кандидати від Зеленського.

На 164-му окрузі в області змагаються кандидати від Свободи та Слуги народу. Ще на двох ведуть самовисуванці, на останніх двох - "слуги".

З шести  округів в Сумській області на двох ведуть самовисуванці, на чотирьох - люди від президентської партії.

З восьми округів в Полтавській області на трьох ведуть самовисуванці, на інших - "слуги", в тому числі Олексій Мовчан перемагає нардепа  Костянтина Жеваго.

У Житомирській області на шести мажоритарних округах ведуть шість кандидатів від Слуги народу, причому на 65-му лідера майже наздоганяє екс-спікер, самовисуванець Володимир Литвин.

У Волинській області в чотирьох з п'яти одномандатних округів ведуть самовисуванці, і один "слуга".

Миколаївська область в шести одномандатних округах веде в парламент кандидатів від Слуги народу.

В Івано-Франківській в Раду по мажоритарці проходить кандидат від Свободи Оксана Савчук, а також один самовисуванець. Решта п'ять мандатів поки дістаються "слугам".

В Одеській області в усіх округах, крім двох, ведуть кандидати від Зеленського; ті двоє - самовисуванці. У 135-му окрузі нардеп Сергій Ківалов програє Олексію Леонову. У 137-му окрузі поки нічого неясно: троє йдуть ніс-у-ніс. У 142-му нардепа Антона Кіссе перемагає Руслан Плохой.

Та ж ситуація і в Запорізькій області: з дев'яти округів в одному веде представник ОПЗЖ, ще в одному - самовисуванець; інші - Слуга народу.

Лише Львівська область опинилася різноманітною в перевагах по мажоритарці: ведуть шість кандидатів від Слуги народу, два - від Голосу, інші - від Євросолідарності, Самопомочі, Народного руху та інших сил.

У Дніпропетровській області на 25-му окрузі перемагає Макс Бужанський, а на 28-му - військовий волонтер Юрій Мисягін. У всіх округах, окрім одного (самовисуванець) ведуть "слуги народу".

У Закарпатті на 69-му окрузі перемагав  Віктор Балога, але зараз він вже другий. У чотирьох із шести округів ведуть самовисуванці. "Слуга" Сергій Штепа перемагає нардепа В'ячеслава Богуслаєва в 77-му окрузі.

На 102-му окрузі в Кіровоградській області виграв Олесь Довгий. Всі п'ять мажоритарних округів області отримали в Раді "слуг".

Пізніше LIGA.net дасть оглядову статтю про те, хто пройшов, а кого "відчепили".

До війни в країні було 225 одномандатних округів, нині їх менше двохсот. Через це в Раді вперше буде не 450 нардепів, а 424.

ЦВК має оголосити всі результати не пізніше 5 серпня. Поки що в Раду проходять п'ять партій: Слуга народу, ОПЗЖ, Євросолідарність, Батьківщина і Голос.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини