RU

Рейтинг очолюють партії Тимошенко і Гриценка - Демініціативи

04.09.2018, 14:50
Рейтинг очолюють партії Тимошенко і Гриценка - Демініціативи - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Якби вибори до Верховної Ради проходили у середині серпня, то з усіх громадян України віком від 18 років 18,5% проголосували б за Батьківщину, 9,4% - за партію Громадянська позиція, 7,7% - Блок Петра Порошенка Солідарність. Про це свідчать результати опитування, проведеного фондом Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

Партія За Життя набрала б 8,7%, Опозиційний блок - 7,1%, Радикальна партія Олега Ляшка - 6,4%, Слуга народу - 6,4%.

Є шанс подолати виборчий бар'єр в Об'єднання Самопоміч - 4,1%.

"Регіонально відносно рівномірно розподілена підтримка партії Батьківщина, партії Блок Петра Порошенка, Солідарність (за винятком сходу, де результат відчутно нижче) і Радикальної партії Олега Ляшка (за винятком Донбасу, де підтримка менше). Популярність партії Громадянська позиція істотно більша на заході і в центрі, а партій Опозиційний блок і За життя, навпаки - на півдні, сході та Донбасі", - наголошується в повідомленні.

Соціологи відзначили, що партії Опозиційний блок, Батьківщина і За життя більше схильні підтримувати виборці старшого віку, а ось серед виборців віком до 30 років найбільшу підтримку має партія Слуга народу.

Рівень потенційної готовності до участі у виборах до Верховної Ради приблизно такий же, як з виборів президента (68%), тоді як 23% опитаних не налаштовані брати участь у виборах.

Читайте також: Партійний рейтинг очолюють партії Тимошенко і Гриценка - КМІС

Основні причини відмови від участі у виборах - не бачать, за кого голосувати (19%), ті, хто не вірить в чесність виборів (17%).

Найбільше сумнівів у чесності парламентських виборів в Донбасі, де 59% опитаних не вірять в чесність виборів, і в східному регіоні (46%).

Переважна більшість громадян (41%) вважають, що наступні вибори до Верховної Ради мають відбуватися за пропорційною системою з відкритими списками.

Нинішню виборчу систему підтримують 15%, чисто мажоритарну - 16,5%, а чисто пропорційну - 5%.

Опитування було проведено з 16 по 22 серпня 2018 у всіх регіонах України за винятком Криму і окупованих територій Донецької і Луганської областей. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Згідно з опитуванням Рейтингу, серед тих, хто визначився з вибором і планує голосувати на парламентських виборах в квітні 2018 року, 16% опитаних віддають свої голоси за Батьківщину, 10% респондентів - за Опозиційний блок, 8% - за Блок Петра Порошенка.

Опитування було проведено з 16 по 22 серпня 2018 у всіх регіонах України за винятком Криму і окупованих територій Донецької і Луганської областей. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини