Рейтинг демократій від Economist: В Україні - гібридний режим

22.01.2020, 15:43
Рейтинг демократій від Economist: В Україні - гібридний режим - Фото
Фото: скріншот з відео The Economist Intelligence Unit/Youtube

Найдемократичнішою країною назвали Норвегію, найавторитарнішою - Північну Корею

Україна піднялася на 6 місць у рейтингу "Індекс демократії 2019", зайнявши 78 місце і потрапивши до категорії гібридних режимів. Щорічний рейтинг складає британське видання The Economist.

Україна отримала 5,9 балів з 10 можливих, їй не вистачило 0,11 для того, щоб опинитися в категорії недосконалих демократій. У порівнянні з минулим роком результат покращився на 0,2 бали.

У рейтингу держави розділені на чотири категорії: повні демократії, недосконалі демократії, гібридні режими, авторитарні режими.

Оцінка проводиться за п'ятьма групами показників: електоральний процес і плюралізм, діяльність уряду, політична участь, політична культура, громадянські свободи. За всіма з них, крім діяльності уряду (всього 2,71 бали з 10), Україна потрапила до категорії недосконалих демократій.

Лідер рейтингу - Норвегія з результатом 9,87 балів, трохи відстали від неї Ісландія, Швеція, Нова Зеландія і Фінляндія. Більшість країн Західної Європи також виявилися повними демократіями. А ось США з результатом 7,96 були визнані демократією недосконалою. Замикає рейтинг Північна Корея, у неї 167 місце і результат 1,08.

Росія розділила 134 місце з Конго, набравши 3,11 бали і опинившись у категорії авторитарних режимів. У РФ справи з демократією трохи кращі, ніж у Єгипта та В'єтнама, і трохи гірші, ніж у Гвінеї і Зімбабве.

Індекс демократії розрахований за методикою британського дослідницького центру The Economist Intelligence Unit (аналітичний підрозділ Economist), він заснований на експертних оцінках і результатах опитувань громадської думки у відповідних країнах.

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами