RU

Ревізори Венеціанської комісії відвідають Україну в лютому

19.01.2015, 10:16
Ревізори Венеціанської комісії відвідають Україну в лютому - Фото
0af7088f91d6de1abe2645166778fb70.jpg
У середині лютого делегація Європейської комісії за демократію через право прибуде в Україну для вивчення ситуації з законом про люстрацію. Про це РИА Новости повідомив співробітник Венеціанської комісії.

В середині грудня минулого року Венеціанська комісія опублікувала думку про закон, в якому розкритикувала його нинішній варіант, зазначивши, що "процедури люстрації повинні бути розроблені і проведені тільки юридичними засобами, відповідно до Конституції і з урахуванням європейських стандартів, що стосуються верховенства закону і поваги прав людини".

Комісія, однак, вітала загальні принципи закону про люстрацію, хоч і помітила при цьому, що сам закон не відповідає цим принципам. Експерти комісії нагадали, що люстрація повинна мати чіткі часові рамки. Існуючі часові рамки застосування закону - від періоду "радянського комуністичного режиму до лютневих подій на Майдані 2014 року" - фахівці порахували недостатньо коректними.

"Застосування люстраційних заходів відносно недавнього періоду, протягом якого пан [Віктор] Янукович був президентом України, в кінцевому рахунку поставило б під питання функціонування нинішньої конституційної та правової бази України як демократичної правової держави", - цитує комісію джерело.

Закон "Про очищення влади" був опублікований в офіційній парламентській газеті Голос України 15 жовтня, і, згідно з документом, наступного після публікації дня набрав чинності. Під його дію підпадає 1 мільйон чиновників, держслужбовців, працівників правоохоронних органів. На думку прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, Україна  повинна провести люстрацію протягом двох років.

Варто відзначити, що про деяку невідповідність закону про люстрацію Конституції України в листопаді заявляв генпрокурор Віталій Ярема. На його думку, закон не повною мірою відповідає принципу презумпції невинності.

Після критики Венеціанської комісії українська сторона заявила, що готова працювати з комісією над законом. Зокрема, на початку року була створена робоча група щодо його доопрацювання.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини