RU

Репортери без кордонів знизили Україну в рейтингу свободи слова

30.01.2013, 10:59
Репортери без кордонів знизили Україну в рейтингу свободи слова - Фото
22b0a3cb40a37f5c446e48db86215bff.jpg
У 2013 році порівняно з минулим роком Україна опустилася на 10 позицій в рейтингу Всесвітнього індексу свободи слова, йдеться у щорічному звіті міжнародної організації Репортери без кордонів. Зараз за рівнем свободи слова країна знаходиться на 126-му місці з 179-ти - між Алжиром і Гондурасом.

Рейтинг індексу свободи слова очолили три європейські країни, які були лідерами і в минулому році - Фінляндія, Нідерланди та Норвегія. Далі йдуть Люксембург, Андорра, Данія, Ліхтенштейн, Нова Зеландія, Ісландія та Швеція. Останні три позиції рейтингу порівняно з 2012-м також залишилися незмінними - Туркменістан, Північна Корея та Еритрея.

"Цей рік став найгіршим роком для України в сфері свободи слова, починаючи з часів Помаранчевої революції - різко зросла кількість фізичних нападів і з'явилися факти, що свідчать про політичну цензуру", - заявив керівник Європейського бюро організації Йохан Бір.

За словами представника Репортерів без кордонів в Україні Оксани Романюк, в 2012-му в країні було зафіксовано рекордну кількість порушень прав журналістів за останні 10 років, пише Українська правда. Зокрема, кількість випадків фізичної агресії зросла майже втричі, в ЗМІ мають місце факти політичної цензури, збільшилася кількість замовчуваних тем.

Що стосується позиції в рейтингу сусідів України, то Білорусь після торішнього падіння піднялася на 11 позицій і посіла 157 місце. Росія опустилася на шість пунктів і опинилася на 148 місці після обрання президентом Володимира Путіна, який  відновив репресії у відповідь на хвилю протестів опозиції. Молдавії віддали 55 місце, що на дві позиції нижче, ніж у 2012-му, Польщі - 22-е місце - на два пункти вище, ніж у минулому році.

Нагадаємо, Репортери без кордонів констатували різке погіршення стану свободи слова в Україні в середині 2012 року. Тільки в червні організація зафіксувала 15 випадків обмеження свободи слова. При цьому за весь 2011 рік їх було зафіксовано 35.

Індекс свободи слова не бере до уваги політичну систему країн, але очевидно, що демократичні країни захищають свободу краще інших, зазначив генсек Репортерів без кордонів Крістоф Делуар.

Всесвітній індекс свободи слова - щорічне дослідження і супроводжуючий його рейтинг про стан свободи преси в різних країнах світу. Випускається міжнародною неурядовою організацією Репортери без кордонів, яка представляє спільноту організацій, що діють в інтересах захисту свободи преси і прав журналістів. Організація - член Міжнародної мережі обміну інформацією про стан свободи слова, яка покликана фіксувати порушення в даній сфері і захищати журналістів, письменників та інших осіб, які стикаються з обмеженнями свободи слова і самовираження.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини