RU

"Репортери без кордонів" обурені українським законом про наклеп

19.09.2012, 15:11
fa901fa418d1db5941e5e05395a765cc.jpg
Міжнародна організація "Репортери без кордонів" закликає Верховну Раду України відхилити у другому читанні проект закону "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів країни, що стосуються посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини". Про це сказано в опублікованому на офіційному сайті організації заяві.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, "Репортери без кордонів" рішуче засуджують ухвалення українським парламентом у першому читанні законопроекту, який повертає кримінальну відповідальність за наклеп, і настійно закликає законодавців скасувати це рішення, відхиливши законопроект у другому читанні".

В організації вважають, що повторне включення до Кримінального кодексу України відповідальність за наклеп поверне Україну на 11 років назад. "Це йде врозріз із загальносвітовою тенденцією і буде явним порушенням міжнародних конвенцій, які Україна ратифікувала, починаючи з Європейської конвенції про захист прав людини і Міжнародного пакту про громадянські і політичні права", - говоритися в заяві "Репортерів без кордонів".

"Репортери без кордонів" відзначають, що дане рішення вплине на свободу інформації в Україні, призведе до залякування журналістів і самоцензури в медіа.

Також організація звернулась до європейського комісара з питань розширення Європейського Союзу і європейської політики сусідства Штефана Фюле дати зрозуміти українській владі, що прийняття цього законопроекту в цілому несумісне з тіснішими відносинами з Євросоюзом.

Нагадаємо, Верховна Рада України має намір повернути в законодавство поняття "наклеп" і передбачити за такі діяння кримінальну відповідальність.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська 18 вересня опублікувала звернення до керівництва Верховної Ради України, в якому зазначила, що запропоновані законопроектом санкції є надмірними, і що вони можуть призвести до суттєвого обмеження свободи слова та можуть мати стримуючий ефект в діяльності засобів масової інформації .
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини