RU

Ректор Донецького медуніверситету відмовився підкорятися ДНР

24.10.2014, 11:40
Ректор Донецького медуніверситету відмовився підкорятися ДНР - Фото
Юрій Думанський. Фото - dsmu.edu.ua
Ректор Донецького національного медичного університету ім. М. Горького Юрій Думанський відмовився підкорятися бойовикам ДНР. Про це йдеться в його зверненні до колег-викладачів і студентів, оприлюдненому на сайті вузу.

Глава навчального закладу нагадав, що у зв'язку з тим, що медуніверситет знаходиться на підконтрольній терористам території, Кабмін рекомендував профільним міністерствам перевести всі ВУЗи, що знаходяться в цій зоні за межі проведення АТО.

"При цьому, переїхавши на нове місце, навчальний заклад повинен отримати нову юридичну адресу та оформити відповідні документи, що дають право розпоряджатися фінансами університету, нараховувати заробітну плату, стипендії, здійснювати комунальні платежі та інші виплати, а також здійснювати навчальний процес і видавати дипломи відповідного зразка держави Україна", - зазначив Думанський.

На його думку, відразу налагодити побут співробітників та студентів, організувати навчальний процес буде досить складно, але реально за наявності відповідної підтримки.

"Розуміння цього питання й конкретні пропозиції мною отримано і в м. Маріуполі та в м. Краматорську. Принципову згодуотримано і в міністерстві охорони здоров'я і міністерстві освіти і науки України", - повідомив ректор медуніверситету.

Він нагадав, що всі вузи, що залишилися на підконтрольній бойовикам території, будуть позбавлені ліцензії з усіма витікаючими наслідками (заборона на видачу диплома українського зразка, відсутність бюджетного фінансування, припинення виплат зарплат та стипендій і т.д.).

"Незважаючи на мої неодноразові звернення до керівників низки структурних підрозділів нашого університету, ректорат нашого вузу 21 жовтня цього року прийняв більшістю голосів рішення звернутися до президента України, міністра охорони здоров'я України, причому не від свого імені, а від імені студентів, зробивши їх головною дійовою особою, з проханням зберегти наш вуз де-факто і де-юре в тому положенні, в якому він зараз перебуває. Я як ректор, не можу погодитися з тим, що наш університет буде підпорядкований уряду ДНР, отримуватиме там зарплату, вручати невизнані дипломи. До речі хочу зауважити, що така робота відповідними органами ДНР вже активно ведеться. У нас вилучили гербову печатку, статутні документи, дали вказівку до 30.10.2014 відкрити нові бухгалтерські рахунки і терміново переоформити всі юридичні документи", - підкреслив Думанський.

За його словами, в Донецькому медуніверситеті сьогодні реально залишилося близько 1500-1700 студентів з майже 6000.

"Отже, в цьому випадку стане питання про скорочення більшості кафедр та порядку 70% співробітників, тому що кількість ставок визначається кількістю тих, хто навчається. До речі, до відома, вже сьогодні університет покинули цілий ряд завідуючих кафедр та співробітників", - додав він.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини