RU

Регіонали вирішили захиститися від позбавлення мандатів у суді

18.09.2013, 11:21
Регіонали вирішили захиститися від позбавлення мандатів у суді - Фото
21dae167f49ad94c9f4cd0f7442698a7.jpg
У Партії регіонів почали роботу над законопроектом, який допоможе захистити народних депутатів від дострокового припинення їх повноважень у суді. Відповідні поправки до закону "Про вибори народних депутатів" представники партії планують подати до парламенту вже на початку жовтня. В опозиції не підтримали ініціативу колег, пояснивши, що спочатку "слід змінити владу, яка не дотримується законів", - передає Комерсант-Україна.

Про те, що в Партії регіонів почали підготовку законопроекту, який ускладнить процедуру позбавлення повноважень народних депутатів через суд, повідомив член фракції ПР Владислав Лук'янов. "Ми з  Миколою Левченком (народний депутат від ПР , - ред.) побачили, що можна внести зміну до закону "Про вибори народних депутатів". Ми пропонуємо , щоб після прийняття присяги народним депутатом в залі парламенту його можна було позбавити мандата лише за рішенням Верховної ради", - заявив Лук'янов. За його словами, таким чином в ПР хочуть припинити "втручання судової системи в діяльність законодавчої гілки влади".

Владислав Лук'янов зазначив, що законопроект може бути внесений до парламенту вже на початку жовтня. "Щоб ця ініціатива була реалізована належним чином, ми хотіли б отримати підтримку всіх парламентських фракцій" , - сказав Лук'янов.

Представники опозиції, першими розкритикували рішення ВАС, вчора не підтримали ініціативу ПР. "Цей законопроект - хороша міна при поганій грі. Те, що трапилося з Балогою, Домбровським і Марковим  - це безмежне рішення ВАС. У законі про вибори і так встановлений термін у п'ять днів, протягом якого можна оскаржити результати, - це стосується і бездіяльності Центрвиборчкому. Так що в законодавстві всі превентивні механізми вже закладені" , - заявив народний депутат Валерій Карпунцов (УДАР). Він нагадав, що ч. 2 ст. 81 Конституції передбачає позбавлення народного депутата повноважень у разі набуття чинності обвинувальним вироком щодо нього за згодою Верховної ради. "Якщо є порушення, відкривається кримінальне провадження, і якщо суд визнає депутата винним, Рада дає на це згоду 226 голосами. Так що ми не будемо підтримувати ініціативу ПР. Єдине, що допоможе в цій ситуації, - зміна влади і судової системи", - упевнений Карпунцов.

У фракції Батьківщина також назвали ініціативу ПР безпідставною. "Перелік підстав, за яких депутат може бути позбавлений повноважень, зазначений в Конституції. У суду загальної юрисдикції і так немає ніяких правових підстав позбавляти мандата депутатів, які прийняли присягу. Якщо суд порушує Конституцію, він порушуватиме і закон про вибори і всі його зміни, які ми приймемо, - заявив народний депутат Павло Петренко.

За винятком народних депутатів, обраних у мажоритарних округах, ініціативу ПР готові підтримати тільки в Компартії, що збільшує шанси на прийняття цього законопроекту. "Ідея доповнити закон про вибори додаткової нормою, яка убезпечить депутатів, - абсолютно здорова. Судова система у нас залежна від влади, влада має можливість переформатувати парламент, так що якщо така норма буде закріплена в законі, ми підтримаємо пропозицію ПР", - сказав народний депутат Олександр Голуб.

Нагадаємо, 8 лютого Вищий адміністративний суд позбавив повноважень народних депутатів Павла Балогу і Олександра Домбровського у зв'язку з порушеннями під час виборчої кампанії. 12 вересня аналогічне рішення ВАС ухвалив стосовно народного депутата Ігоря Маркова.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини