RU

Регіонали і ЦВК пропонують відкоригувати закон про вибори

29.05.2012, 10:19
Регіонали і ЦВК пропонують відкоригувати закон про вибори - Фото
550cbc1689565ccc4303eb1fd28b5f87.jpg
Верховній Раді пропонують внести зміни в закон "Про вибори народних депутатів". Документ, авторами якого є члени Центрвиборчкому, зареєстрований в парламенті. Він містить технічні правки чинного закону. У той же час в опозиції побоюються, що в ході розгляду документа будуть змінені ключові норми проведення виборів. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Депутати вирішили поправитися".

Автори документа, більшість з яких представляють Партію регіонів, зізналися, що їх участь в підготовці законопроекту була скоріше формальною. "Фактичними авторами проекту є члени Центрвиборчкому Андрій Магера та Михайло Охендовський", - заявив виданню народний депутат Василь Демчишен. Охендовський додав, що перелік поправок раніше був одноголосно затверджений всіма членами ЦВК.

Законопроект передбачає внесення змін до 34 статті та перехідні положення чинного закону про вибори. Він визначає процедуру підрахунку голосів по закордонному виборчому округу (така необхідність викликана рішенням Конституційного суду), а також вносить ряд технічних правок.

В опозиції категорично не згодні з думкою ЦВК. "Деякі зміни тільки погіршують закон", - заявив виданню народний депутат Сергій Підгорний (БЮТ). Зокрема, він незадоволений новою нормою про заборону одночасного балотування по мажоритарних округах. "Хто буде перевіряти, чи не фальшива письмова заява кандидата про реєстрацію його кандидатури на другому окрузі? На практиці людину просто знімуть з реєстрації, і поки він буде доводити свою правоту в суді, пройдуть терміни реєстрації", - пояснив народний депутат.

Головне побоювання опозиції пов'язано з тим, що в процесі роботи текст законопроекту може змінитися. "Є підозра, що технічні питання є лише приводом для редагування ключових положень закону", - пояснив заступник голови комітету з питань державного будівництва Юрій Ключковський. "Проблема вирішується просто - потрібно домовитися про прийняття закону в цілому, без другого читання", - заперечив Охендовський. "Але у нас немає гарантії, що ця схема спрацює, - прокоментував цю пропозицію Подгорний. - Достатньо, щоб у залі знайшовся один депутат, який скаже, що в нього є зауваження, і Володимир Литвин направить проект на друге читання".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини