RU

Регіонали й союзники хочуть саджати журналістів за наклеп

18.09.2012, 14:25
Регіонали й союзники хочуть саджати журналістів за наклеп - Фото
Автор законопроекту, регіонал Віталій Журавський
Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Верховна Рада має намір посилити відповідальність за наклеп. За проект змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини N11013 в першому читанні проголосувало 244 картки народних депутатів: 188 карток регіоналів, 25 - комуністів, 19 - Народної партії, 1 - Реформи заради майбутнього і 11 - позафракційних.

Відповідно до запропонованих змін, розділ 3 Кримінального кодексу України «Злочин проти волі, честі та гідності людини" доповнюється статтею 141-1 "Наклеп". Відповідно до документа, наклеп - це навмисне поширення явно неправдивих відомостей, які порочать честь і гідність іншої особи або підривають її репутацію.

Якщо такі дії призвели до тяжких наслідків, за це загрожує штраф від 200 до 500 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, або виправними роботами до року, або обмеження волі до двох років. Якщо такі дії вчинені публічно або в ЗМІ або слідчим, прокурором, суддею, порушникам загрожує штраф від 500 до 1500 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян або виправні роботи від одного до двох років або обмеження волі від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади на строк від одного до трьох років. Якщо ж при цьому особа обвинувачується у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, передбачено покарання у вигляді обмеження волі на строк від двох до п'яти років або позбавлення волі до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади на строк від одного до трьох років.

У ході обговорення законопроекту народний депутат від БЮТ Микола Томенко зазначив, що в 2001 році це "архаїчне поняття" було вилучено з кримінального законодавства України. "І кожен рік знаходиться людина, яка в силу різних обставин, очевидно суб'єктивних, намагається знову ввести його в кримінальний кодекс. Якщо в сьогоднішніх обставинах ця норма з'явиться, то я думаю, що третину журналістів сьогодні пересаджають, і значну частину опозиції теж, за те , що деякі скривджені люди не можуть вийти зі свого кабінету чи з дачі ", - заявив він. Проект закону N11013 поданий народним депутатом від Партії регіонів Віталієм Журавським.

На думку незалежних експертів, проект закону спрямований, перш за все, проти журналістів і представників політичної опозиції.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини