RU

Регіонали просять МВС розібратися з масовою міграцією виборців

13.09.2012, 15:05
Регіонали просять МВС розібратися з масовою міграцією виборців - Фото
a7fefd033bec4f7da8f0bd4363bddf35.jpg
Представник Партії регіонів у Центрвиборчкомі, народний депутат Владислав Забарський направив в МВС запит про різке збільшення кількості виборців в окремих округах. Про це він повідомив сьогодні на прес-конференції.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Забарський відзначив, що, дійсно, є факти "аномальної міграції" в деяких округах. За законом, виборець може в разі потреби змінити виборчу адресу або місце для голосування, однак зловживання цим правом недопустимо.

"Що стосується аномального збільшення кількості виборців, зміни виборчої адреси, мене теж, як і багатьох моїх колег, це питання змусило задуматися і затурбуватися. Я направив звернення до правоохоронних органів, зокрема, в МВС з приводу подібних фактів. Бо на сьогоднішній день, виходячи з даних Державного реєстру виборців та порівняння їх зі звичайною міграцією, викликають сумніви не тільки один чи два округи, а на сьогоднішній день такі проблеми я побачив, принаймні, в Київській області, в місті Києві, в Житомирській області, в Черкаській області та в Одесі", - сказав він.

Забарський вважає, що подібні дії "відбуваються в певній змові з метою використання будь-якої технології, вони впливають на волевиявлення виборців в окрузі, вони не можуть відбуватися без сприяння протиправного з боку працівників Державного реєстру".

На запитання, на скільки людей збільшується кількість виборців по регіонах, він відповів, що максимум в одному з округів - на 900, мінімум - 65, в деяких округах - 200-300, що відрізняється від звичайних міграційних процесів.

Забарський зізнався, що йому складно оцінити, яка з партій чи хто з кандидатів зацікавлений в подібних порушеннях. "Ви зрозумійте правильно: у нас є округи, в яких зареєстровано по 49 кандидатів в народні депутати-мажоритарники. Мені важко оцінити з тих областей і тих округів, про які я говорив, на чию користь це відбувається. В чию б користь це не відбувалося , цього допускати не можна", - упевнений він.

В першу чергу, попередив Забарський, відповідати за законність зміни виборчої адреси або місця для голосування повинні співробітники Держреєстру, - саме вони перевіряють обгрунтованість заяви громадян на таку зміну. Наскільки йому відомо, відмов з боку співробітників реєстру поки не було. "Тому я й кажу про те, що тут існує певна змова, чому я звернувся саме до Міністерства внутрішніх справ", - додав він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини