RU

Регіонали погрожують віддати Литвина за мовний закон під суд

05.07.2012, 11:41
Регіонали погрожують віддати Литвина за мовний закон під суд - Фото
Володимир Литвин
Спікер Володимир Литвин постане перед судом, якщо не підпише скандальний закон про мови. Про таку перспективу сьогодні на брифінгу повідомив лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Єфремов зазначив, що сьогодні спробує продовжити переговори з Литвином, щоб вийти на конструктив. При цьому він підкреслив, що, згідно з ст.94 Конституції, спікер парламенту підписує і негайно передає закони на підпис президента.

"Якихось норм, які давали б право спікеру парламенту не підписувати закон, проголосований в залі, просто немає. Правда, немає норм і покарання за те, що спікер не підписує, але це вже недоліки нашого законодавства. Я думаю, всі зі мною погодяться, що якщо більшість приймає рішення, то одна людина подальше просування цього рішення зупинити не може. В даному випадку тоді будуть судові процедури", - сказав він.

Відповідаючи на питання, чи означає це, що якщо Литвин не підпише прийняті парламентом закони, то буде судовий розгляд, Єфремов сказав: "У нас не залишається іншого шляху. Ми все одно будемо йти послідовно, згідно законодавчої бази, яка у нас є, і доведемо до логічного завершення ці питання. У нас працює група юристів, я вам відверто кажу, і всі кроки, які ми робимо, ми робимо не на крок, а ми переглядаємо на багато кроків вперед, тому для нас немає незрозумілих тем при будь-якому розвитку подій".

Єфремов не уточнив, в який саме суд може бути подано позов щодо Литвина.

Нагадаємо, вчора опозиція розповсюдила заяву Литвина про те, що він ні за яких обставин не підпише мовний закон. Прес-секретар спікера цю інформацію спростувала. За її словами, Литвин нікого не уповноважував робити заяву про те, що він не підпише закон про мови: "Підписання головою Верховної Ради України закону ... можливо лише за умови чіткого дотримання норм закону про регламент, який містить чітку процедуру розгляду законопроектів та їх підготовку на підпис керівнику парламенту".

Досьє на Олександра Єфремова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини