RU

Регіонали переконані, що шум через Тимошенко поступово вщухає

21.05.2012, 16:38
Регіонали переконані, що шум через Тимошенко поступово вщухає - Фото
Юлія Тимошенко (фото - ЕРА)
Негатив у міжнародних відносинах України й Заходу в зв'язку з кримінальними справами Юлії Тимошенко та інших опозиціонерів поступово зменшується. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив народний депутат з фракції Партії регіонів у Верховній Раді Іван Попеску, коментуючи декларацію Чиказького саміту НАТО по Україні, в якій офіційний Київ закликали забезпечити чесні вибори і відмовитися від виборчого правосуддя.

"Ми неодноразово заявляли про намір провести чесні й демократичні парламентські вибори. Я нагадаю, що влада звернулася в ряд міжнародних організацій взяти участь у виборах в якості спостерігачів. Ми вже знаємо, що Рада Європи, ОБСЄ та Європарламент направлять своїх представників. Ці організації зможуть безпосередньо на місці оцінити якість виборів і скласти об'єктивну оцінку. Ми не бачимо причин боятися незалежної оцінки. Ми маємо намір в черговий раз підтвердити свій демократичний шлях ", - підкреслив Попеску.

Говорячи про інші позиції декларації, нардеп-регіонал зазначив, що "є проблеми з колишніми членами уряду, які були засуджені". "Весь цей негатив ми зараз поступово знімаємо, пояснюючи позицію українського керівництва", - зазначив він.

"Ми показали, що Україна робить крок вперед і виконує резолюцію Євросоюзу з Україною. Доповідачі по Україні приїжджали в березні і травні, відвідали Юрія Луценка і Юлію Тимошенко. Влада продемонструвала, що медичну допомогу ув'язнені отримують в необхідній кількості. Більше того - отримують те, чого багато громадян собі дозволити не можуть ", - додав регіонал.

Він підкреслив, що проблеми, які виникли у зв'язку з кримінальними справами проти опозиціонерів, з'явилися задовго до приходу нової влади. "Відразу після помаранчевих подій в Україні ці люди мали можливість виправити Кримінальний процесуальний кодекс, вони мали всю повноту влади і могли вирішити всі складнощі, особливо в частині попереднього ув'язнення. Припустимо, давно можна було ввести систему застави або домашнього ув'язнення. Чому опозиція цього не робила , я не знаю. Але ми це робимо і наведемо наше законодавство у відповідність з європейськими нормами ", - додав Попеску.

Нагадаємо, сьогодні Чиказький саміт НАТО, який називають найбільшим за всю історію проведення з'їздів Альянсу, прийняв, зокрема, декларацію щодо ситуації в Україні.

Альянс заявляє, що продовжить здійснення політики відкритих дверей щодо Києва, вітає внесок України в здійснення операцій під керівництвом НАТО, але висловлює стурбованість виборчим застосуванням правосуддя в Україні, політично мотивованим переслідуванням лідерів опозиції, умовами їх утримання.

НАТО також підкреслює необхідність проведення восени в Україні чесних і прозорих виборів.

Зазначимо, що участь в саміті взяв президент України Віктор Янукович.

Досьє на Івана Попеску
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини