RU

Регіонали і комуністи провалили голосування по виборам у Києві

21.03.2013, 13:04
Регіонали і комуністи провалили голосування по виборам у Києві - Фото
bd6afbfe4f16310908298c0ca4e8137d.jpg
Верховна Рада відмовилася послідувати рекомендації профільного комітету і прийняти в цілому постанову про призначення виборів Київської ради і київського мера на 2 червня 2013 року. Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за прийняття проголосували лише 179 народних депутатів при мінімально необхідних 226.

Перед початком голосування спікер Володимир Рибак зазначив, що є дві пропозиції - прийняти постанову за основу і прийняти її в цілому. Першою він поставив на голосування пропозицію профільного комітету. Перший заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов дав сигнал однопартійцям не голосувати "за". Регіонали своїх голосів за постанову в цілому не дали. Опозиціонери відреагували на це криками "Ганьба!" і "Шулери!" Після провалу голосування в засіданні Ради оголосили перерву.

У ході обговорення питання регіонал Віталій Журавський нагадав, що 48 депутатів від ПР направили звернення до Конституційного суду України (КСУ) з приводу проведення київських виборів. За його словами, без висновку суду далі рухатися в питанні цих виборів не можна, у зв'язку з чим регіонали пропонують ухвалити постанову про призначення київських виборів на 2 червня 2013 року за основу, а після рішення КСУ проголосувати в цілому. Проти цього виступили депутати від опозиції.

Позафракційний народний депутат Петро Порошенко зазначив, що постанова про призначення виборів не приймається в два етапи, оскільки завдання парламенту - тільки визначити дату проведення виборів. Він поцікавився, з яких пір звернення до Конституційного суду стало підставою для того, щоб відкладати прийняття рішень Верховною Радою.

Нагадаємо, питання про вибори в столиці чекало свого розгляду з вівторка - тоді депутати не встигли розглянути відповідну постанову, оскільки проти були регіонали (вони говорили, що потрібно дочекатися роз'яснення суду). Засідання в середу було зірвано через те, що депутати від Партії регіонів при призначенні позачергових місцевих виборів відмовилися призначати вибори у місті Васильків. Після цього опозиція не стала підтримувати призначення позачергових виборів в інших населених пунктах. Депутати не змогли прийняти жодного рішення, консультації лідерів фракцій також результатів не дали.

Сьогодні на ранковому пленарному засіданні Раді вдалося призначити вибори мера Василькова, а також затвердити всі постанови про проведення позачергових місцевих виборів, які залишилися. Джерело  ЛІГАБізнесІнформ в парламенті повідомило, що ПР має намір за допомогою КСУ відкласти проведення виборів до 2015 року і таким чином довше  зберігати свою владу в Києві.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини