RU

Регіонали і Батьківщина мають намір переглянути списки

08.10.2012, 09:56
Регіонали і Батьківщина мають намір переглянути списки - Фото
c4903eed402f15a4bee1389ada09581b.jpg
У Партії регіонів і об'єднаної опозиції Батьківщина мають намір переглянути виборчі списки. Про це пише Комерсант-Україна з посиланням на джерела.

Як стало відомо виданню, Партія регіонів і об'єднана опозиція Батьківщина готуються до внесення змін у виборчі списки, затверджені на передвиборних з'їздах. Така можливість передбачена законом "Про вибори народних депутатів", згідно з яким Центральна виборча комісія вправі скасувати реєстрацію кандидата в депутати не пізніше, ніж за 12 днів до дня виборів за заявою кандидата або партії, яка його висунула.

З датою проведення передвиборного з'їзду керівництво об'єднаної опозиції визначиться в середу, повідомив виданню перший заступник голови парламентської фракції БЮТ-Батьківщина Сергій Соболєв. Передбачається, що головною темою заходу буде питання про відкликання вочевидь непрохідних кандидатів у мажоритарних округах і підтримці спільно з партією УДАР єдиних кандидатів. "У ході з'їзду будуть розглянуті питання, що накопичилися за період виборчої кампанії, в тому числі і питання переговорів з Віталієм Кличком про взаємне зняття кандидатів-мажоритарників", - розповів Соболєв.

Тим часом вчора один з лідерів об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк, говорячи про можливість проведення з'їзду, припустив, що він може і не відбутися. "Щоб юридично оформити єдиний список кандидатів по мажоритарних округах, необхідні такі заходи: проведення з'їзду, який не є обов'язковим, і офіційна заява кандидата про те, що він підтримує іншого кандидата і знімає свою кандидатуру з виборів. Тут діють два юридичних механізми. Однак в руках треба мати і одну, і іншу зброю ", - заявив Яценюк на прес-конференції в Дніпропетровську.

І якщо в опозиції ще тільки думають над тим, чи варто проводити з'їзд, в Партії регіонів вже визначилися з датою даного заходу. За інформацією видання, з'їзд ПР запланований на суботу, 13 жовтня. Головною його темою стане виключення з виборчого списку низки кандидатів та обговорення передвиборчої тактики за тижні, що залишилися до дня виборів. "Перелік кандидатів на виліт знає всього декілька чоловік. Кажуть, що будуть виключені ті, хто потрапив у список "випадково" чи погано зарекомендував себе під час виборчої кампанії. Йдеться про 5-10 осіб", - повідомило джерело в ПР.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини