Регіонал Рудьковський очолив Соцпартію

Регіонал Рудьковський очолив Соцпартію - Фото
Микола Рудьковський
14.10.2013, 10:52

Засновник СПУ Олександр Мороз і один з ключових членів партії Валентина Семенюк-Самсоненко у виборах голови партії не брали участь - взяли самовідвід

Соціалістична партія України вчора в ході XIX з'їзду на безальтернативній основі обрала своїм лідером Петра Устенка. До цього він обіймав в СПУ інший керівний пост - голови партії. Ця посада дісталася народному депутату від Партії регіонів Миколі Рудьковському, який в 2011 році зі скандалом покинув політичну силу, програвши вибори голови засновнику СПУ Олександру Морозу. У партії вірять, що Рудьковський "поверне СПУ на велику політичну арену" . Про це пише газета Комерсант-Україна у статті "Микола Рудьковський дожив до голови".

З'їзд тривав більше семи годин, і участь у ньому взяли 210 делегатів. У ході з'їзду було переобрано керівництво партії. Лідером СПУ став Устенко, головою - колишній перший секретар політради СПУ, нині народний депутат Рудьковський (фракція Партії регіонів).

Рудьковський претендував на пост голови партії в 2011 році. Однак тоді перемога з перевагою в 15 голосів дісталася засновнику СПУ Морозу. Після програшу Рудьковського спочатку виключили з політради з формулюванням "за дії, несумісні зі статутом партії", після чого, в грудні того ж року  він демонстративно вийшов з політичної сили. На парламентських виборах у 2012 році пан Рудьковський пройшов до Верховної Ради по округу N210 (Чернігівська область) як самовисуванець.

На пост голови був ще один кандидат - Валентина Семенюк-Самсоненко, колишня голова Фонду держмайна, але вона взяла самовідвід. Крім того, із залу запропонували кандидатуру Мороза, але він теж взяв самовідвід.

У Соцпартії запевняють, що Рудьковський відновився в лавах СПУ близько року тому під час виборчої кампанії на минулих парламентських виборах. "Від багатьох партійців надходили пропозиції, щоб Микола Рудьковський очолив партію. ​​Особливо тепер, коли він став депутатом Ради, щоб у СПУ була трибуна в парламенті. Я особисто впевнений, що Микола Миколайович допоможе повернути Соцпартію на велику політичну арену", - заявив голова Центральної контрольної комісії СПУ Микола Салтановський.

Крім того, в ході з'їзду було затверджено нові статут і програма СПУ. Саме ці документи передбачають наявність двох керівників в партії - голови та лідера. "Голова партії реалізує політичний курс, він же буде керівником фракції, якщо у нас буде своя група або фракція у Верховній Раді. У компетенції лідера швидше організаційні та внутрішньопартійні питання", - пояснив Салтановський.

За інформацією газети, Мороз збереже свою посаду засновника СПУ, а також отримає пост в партійній організації, яка координуватиме роботу всіх напрямків діяльності політичної сили. Відповідне рішення буде прийнято на засіданні політради, яке відбудеться наступного тижня.

Досьє на Миколу Рудьковського