RU

Регіонал Рудьковський очолив Соцпартію

14.10.2013, 10:52
Регіонал Рудьковський очолив Соцпартію - Фото
Микола Рудьковський
Соціалістична партія України вчора в ході XIX з'їзду на безальтернативній основі обрала своїм лідером Петра Устенка. До цього він обіймав в СПУ інший керівний пост - голови партії. Ця посада дісталася народному депутату від Партії регіонів Миколі Рудьковському, який в 2011 році зі скандалом покинув політичну силу, програвши вибори голови засновнику СПУ Олександру Морозу. У партії вірять, що Рудьковський "поверне СПУ на велику політичну арену" . Про це пише газета Комерсант-Україна у статті "Микола Рудьковський дожив до голови".

З'їзд тривав більше семи годин, і участь у ньому взяли 210 делегатів. У ході з'їзду було переобрано керівництво партії. Лідером СПУ став Устенко, головою - колишній перший секретар політради СПУ, нині народний депутат Рудьковський (фракція Партії регіонів).

Рудьковський претендував на пост голови партії в 2011 році. Однак тоді перемога з перевагою в 15 голосів дісталася засновнику СПУ Морозу. Після програшу Рудьковського спочатку виключили з політради з формулюванням "за дії, несумісні зі статутом партії", після чого, в грудні того ж року  він демонстративно вийшов з політичної сили. На парламентських виборах у 2012 році пан Рудьковський пройшов до Верховної Ради по округу N210 (Чернігівська область) як самовисуванець.

На пост голови був ще один кандидат - Валентина Семенюк-Самсоненко, колишня голова Фонду держмайна, але вона взяла самовідвід. Крім того, із залу запропонували кандидатуру Мороза, але він теж взяв самовідвід.

У Соцпартії запевняють, що Рудьковський відновився в лавах СПУ близько року тому під час виборчої кампанії на минулих парламентських виборах. "Від багатьох партійців надходили пропозиції, щоб Микола Рудьковський очолив партію. ​​Особливо тепер, коли він став депутатом Ради, щоб у СПУ була трибуна в парламенті. Я особисто впевнений, що Микола Миколайович допоможе повернути Соцпартію на велику політичну арену", - заявив голова Центральної контрольної комісії СПУ Микола Салтановський.

Крім того, в ході з'їзду було затверджено нові статут і програма СПУ. Саме ці документи передбачають наявність двох керівників в партії - голови та лідера. "Голова партії реалізує політичний курс, він же буде керівником фракції, якщо у нас буде своя група або фракція у Верховній Раді. У компетенції лідера швидше організаційні та внутрішньопартійні питання", - пояснив Салтановський.

За інформацією газети, Мороз збереже свою посаду засновника СПУ, а також отримає пост в партійній організації, яка координуватиме роботу всіх напрямків діяльності політичної сили. Відповідне рішення буде прийнято на засіданні політради, яке відбудеться наступного тижня.

Досьє на Миколу Рудьковського
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини