RU

Регіонал Олійник назвав законопроект Лабунської нікчемним

01.11.2013, 15:24
Регіонал Олійник назвав законопроект Лабунської нікчемним - Фото
Нардеп Володимир Олійник
Законопроект про лікування ув'язнених за кордоном, розроблений позафракційним депутатом Анжелікою Лабунською, є найгіршим серед запропонованих на цю тему документів. Про це заявив народний депутат з фракції Партії регіонів Володимир Олійник.

" Такий законопроект є нікчемним, суперечить основним принципам Конституції - зокрема, невідворотності покарання за скоєний злочин і рівності всіх перед законом. Прийнявши цей закон, ми можемо ще більше стимулювати розкрадання держави. Тому що той, хто вкрав мішок або два, буде сидіти в в'язниці, і лікувати його будуть наші медики, а той, хто краде вагонами, ешелонами, безумовно, матиме кошти, щоб виїхати за кордон, і під цією формулою, що у нього є проблеми зі здоров'ям, уникнути відбування покарання," - сказав перший заступник голови парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, цитує його Радіо Свобода.

На думку Олійника, для вирішення питання Тимошенко в якості базового можна взяти законопроект Сергія Міщенка.

У понеділок, 5 листопада, комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, який очолює член опозиційної фракції Батьківщина Андрій Кожем'якін, планує розглянути три законопроекти, прийняття яких дозволить засудженій екс-прем'єру Тимошенко отримати свободу або як мінімум виїхати на лікування за кордон.

Зокрема, законопроект Лабунської № 3461 пропонує звільняти хворих ув'язнених від відбуття подальшого терміну позбавлення волі. "Приймаючи рішення про лікування за кордоном особи, засудженої до позбавлення волі, суд зобов'язаний одночасно прийняти рішення про звільнення такої особи від покарання через хворобу", - йдеться в законопроекті. Про те, що зі звільненого в'язня також повинна бути знята судимість, в документі не сказано.

Рішення про лікування за кордоном приймається за умови, що засуджений протягом не менше 365 днів безперервно проходив стаціонарне лікування в лікарні (за межами пенітенціарних установ), і таке лікування не привело до повного одужання.

Нагадаємо, вчора керівники моніторингової місії Європарламенту в Україні Пет Кокс і Олександр Кваснєвський схвалили законопроект Лабунської про лікування Тимошенко і рекомендували парламентським фракціям прийняти його якомога швидше.

Як відомо, 28 листопада у Вільнюсі планується підписання угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС. Однак для цього потрібно виконати ряд вимог, одна з ключових - звільнення екс-прем'єра Тимошенко.

Досьє на Володимира Олійника
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини