RU

Регіонали запропонували зробити російську мову регіональною в 13 областях

29.08.2011, 17:20
Регіонали запропонували зробити російську мову регіональною в 13 областях - Фото
aff3ab04265f55af216bcc6349654969.jpg

Регіонали запропонували зробити російську мову регіональною в 13 областях
Нардепи від Партії регіонів Сергій Ківалов та Вадим Колесніченко вимагають надати російській мові статус регіональної в 13 регіонах України, де російська є рідною як мінімум для 10% населення. Відповідний проект N9073 зареєстровано у Верховній Раді.

Як випливає з пояснювальної записки, проблема язикового регулювання в Україні є одним з чинників, перешкоджаючих стрімкому розвитку держави, і особливо яскраво це проявляється під час виборів. "На сьогодні залишається фактом, що громадяни України різних мовних груп незадоволені політикою держави у мовній царині", - зазначили автори проекту.

Законопроект "Про засади державної мовної політики" зберігає конституційний державний статус української мови.

Разом з тим, на території України гарантується вільне використання регіональних мов. Дія цього положення розповсюджується на мови, які є рідними для не менш ніж 10% громадян, що населяють певну територію. Чисельність регіональної мовної групи визначається на підставі даних Всеукраїнського перепису населення від 2001 року.

Таким чином, у разі прийняття проекту російська мова стане регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях (з 27) - в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, АР Крим, Києві та Севастополі; кримськотатарський - в Криму, угорський - в Закарпатській області, румунський - в Чернівецькій.

У державному управлінні акти вищих органів державної влади приймаються державною мовою і офіційно публікуються українською та російською, регіональними мовами або мовами меншин, - уточнили народні депутати.

Паспорт громадянина України та відомості про його власника після прийняття законопроекту про засади мовної політики будуть робитися державною мовою і паралельно, за вибором громадянина, однією з регіональних мов або мов меншин.

Чинне мовне законодавство Ківалов та Колесніченко назвали суперечливим і повністю дерегульованим.

"Законопроект "Про засади державної мовної політики" може виступити свого роду новим "суспільним договором" українців після Конституції, яким полікультурний та багатомовний народ України домовиться між собою про принципи взаємного співіснування та соціального прогресу на основі безумовного пріоритету прав людини і громадянина", - пишуть вони.

Двомовність - за і проти: всі новини>>>
Партія регіонів: довідка, новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини