RU

Регіонали готові довести смерть нинішньої коаліції

10.02.2010, 13:20

У Партії регіонів заявляють, що з прийняттям Регламенту Верховної Ради України юридично можуть підтвердити відсутність нинішньої парламентської коаліції. Про це заявив в інтерв'ю журналістам заступник лідера фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, О.Єфремов зазначив, що при формуванні нинішньої коаліції не було зібрано 226 підписів депутатів. Ми і раніше говорили про те, що цієї коаліції немає, а тепер враховуючи, що Регламент прийнято як закон, ми можемо це підкріпити юридично. Враховуючи, що тепер у регламенті є норма про створення коаліції за наявності 226 голосів, ми сподіваємося, що сьогодні з'яветься можливість унормувати коаліцію. Адже у Регламенті прописано, що коаліція може створюватися на основі фракцій за наявності 226 підписів. У нас немає сьогодні в документах Верховної Ради цих 226 підписів, тому я сподіваюся, що згідно з регламентом, ми використовуємо цю норму і в парламенті буде створено коаліцію, до якої увійдуть 226 депутатів", - зазначив регіонал.

Нагадаємо, сьогодні депутати затвердили законом Регламент Верховної Ради України. Таке рішення підтримали 368 парламентаріїв: 170 регіоналів, 140 бютівців, 7 депутатів від НУНС, 27 комуністів, 19 депутатів від Блоку Литвина і 5 позафракційних.

У листопаді 2009 р. Конституційний Суд України виніс рішення "У справі щодо конституційного подання Президента України стосовно відповідності Конституції України (конституційності) Закону України "Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України" і Регламенту Верховної Ради України", згідно з яким визнав Регламент Верховної Ради України таким, що не відповідає Конституції України, тобто неконституційним.

Регламент визначає порядок підготовки і проведення сесій Верховної Ради України, її засідань, формування державних органів, законодавчу процедуру, процедуру розгляду інших питань, що належать до її повноважень, і порядок здійснення контрольних функцій Верховної Ради України.

Суд дійшов висновку, що Регламент, який, зокрема, нормує організацію і порядок діяльності Верховної Ради України, повинен прийматися виключно як закон України щодо встановленої статтями 84, 93, 94 Конституції України процедури його розгляду, прийняття і вступу в силу.

Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини