RU

Регіонал вважає незаконним рішення Криму щодо російської мови

28.05.2010, 14:45

Прокуратура оскаржить рішення Верховної Ради Криму про присвоєння російській мові статусу регіональної. Такий прогноз сьогодні на прес-конференції у Києві озвучив народний депутат з фракції Партії регіонів, член парламентського комітету з питань культури і духовності Володимир Зубанов.

Нардеп зазначив, що мовне законодавство в Україні не змінювалося, і нині чинні положення, які є у постанові Верховної Ради Криму, теж. "Я думаю, що все ж буде заперечення з боку прокуратури", - сказав В.Зубанов, слова якого наводить "Острів".

Нардеп зазначив, що у своєму рішенні Рада Криму посилається на Європейську хартію регіональних мов, але не повною мірою виконав її вимоги. "У ній йдеться, що мови національних меншин, регіональні мови жодним чином не можуть вплинути на розвиток і впровадження офіційної мови. Тому якщо ставати на букву мовної хартії, то у Криму повинні вивчити і знати українську мову всі, і впроваджувати її як офіційну всюди, а вже потім захищати російську і кримськотатарську", - сказав В.Зубанов.

"Якщо Крим сказав "А", то треба зробити і "Б" - тобто українську мову знати і впроваджувати", - наголосив він.

Нагадаємо, 26 травня Верховна Рада Криму ухвалила постанову про використання російської мови як регіональної.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини