Реформа суду присяжних. Законопроекти вже в Раді - що зміниться

21.01.2020, 16:24
Реформа суду присяжних. Законопроекти вже в Раді - що зміниться - Фото
Ілюстративне фото: pixabay

Кабмін пропонує ввести колегію з семи присяжних у справах, де підсудному загрожує від 10 років або довічне

Два законопроекти про суд присяжних вніс уряд у Верховну Раду. Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції.

Законопроекти були розроблені з метою ввести в Україні класичний інститут присяжних, розповів заступник міністра юстиції Олександр Банчук. У Мін'юсті розраховують, що новий суд присяжних запрацює вже з 2021 року.

Що зараз:

Суд присяжних складається з двох професійних суддів і трьох присяжних. Присяжними не можуть стати всі, хто має юридичну освіту або, потенційно, міг мати юридичний досвід. Списки присяжних затверджуються місцевими радами за згодою громадян. До суду присяжних можуть звертатися обвинувачені у злочинах, за які загрожує довічне ув'язнення.

Що пропонується:

Колегія присяжних складатиметься з семи осіб. Її завдання - відповісти на два питання: чи була подія злочином, чи винен підсудний у його скоєнні. Рішення буде прийматися більшістю голосів.

На розгляд суду присяжних будуть спрямовуватися всі справи, за якими підсудним загрожує від 10 років позбавлення волі, або довічне ув'язнення. За бажанням обвинуваченого суд присяжних може бути замінений колегією з трьох суддів.

Присяжних будуть обирати зі списків виборців, за винятком співробітників прокуратури. Бути присяжним стане обов'язком, виконаня якого буде відшкодовуватися.

Законопроекти, вважають у Мін'юсті, забезпечать незалежність присяжних від головуючого судді.

На думку голови правління Центру громадянських свобод Олександри Матвійчук, введення суду присяжних дозволить підвищити довіру до судової системи.

  • У квітні 2013 року в Україні відбулося перше засідання суду присяжних. П'ятеро представників різних професій уперше в історії сучасної України отримали майже рівні з суддею права.
  • 27 грудня минулого року законопроекти про суд присяжних були схвалені Кабміном.

Читайте також: Ще кілька слів про присяжних...

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Спонсорский проектЖизнь после Google, или Почему вам стоит разместить свое приложение в Huawei AppGallery