Реєстр людей, які вчинили сексуальне насильство над дітьми - Рада

20.12.2019, 11:09
Реєстр людей, які вчинили сексуальне насильство над дітьми - Рада - Фото
Верховна Рада (Фото: прес-служба президента)

До реєстру будуть мати доступ директори шкіл і поліклінік, а за повторне насильство над дітьми можна буде отримати довічне ув'язнення

Вчора, 19 грудня, Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №0887, який посилює відповідальність за злочини проти статевої свободи дітей та вводить реєстр осіб, які їх вчинили.

"За" проголосували 325 нардепів, "проти" - 0, утрималися - 2.

Законопроект буде направлений на підпис президенту.

Сексуальне насильство проти дітей у віці до 14 років буде каратися 10-15 роками в'язниці. За повторний злочин будуть карати або 15 роками в'язниці, або довічним ув'язненням.

Законом запроваджується єдиний реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи дітей. Держателем реєстру буде Мін'юст, його користувачами стануть прокурори, слідчі, поліція і ДБР. Отримувати інформацію з реєстру зможуть керівники установ освіти, охорони здоров'я та інших, які здійснюють нагляд за дітьми.

Також у законопроекті, поданому ще на попередньому скликанні парламенту, спочатку передбачалося введення добровільної хімічної кастрації, проте з підсумкової редакції документу це положення було виключене.

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить