RU

Развозжаєв виїхав з України на таксі, - слідчий комітет РФ

14.01.2013, 15:30
Развозжаєв виїхав з України на таксі, - слідчий комітет РФ - Фото
Леонід Развозжаєв (фото - vk.com)
Слідчий комітет РФ пролив світло на загадкові обставини повернення опозиціонера Леоніда Развозжаєва з України в Росію: на батьківщину він повернувся самостійно на таксі, у якому їхав аж до Москви, - передає Інтерфакс-Україна.

"З приводу викрадення Развозжаєва наслідком була проведена ретельна перевірка, встановлено, що він на таксі під'їхав до кордону, вийшов з автомобіля, пройшов паспортний контроль, машина також проїхала кордон, він сів у той же автомобіль і проїхав у ньому аж до Москви", - повідомив офіційний представник СК РФ Володимир Маркін.

"А ось на територію України він в'їхав незаконно. Головним слідчим управлінням СК РФ порушено кримінальну справу стосовно Леоніда Развозжаєва", - розповів офіційний представник СК РФ.

За словами Маркіна, Развозжаєв підозрюється в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 322 КК РФ (незаконний перетин Державного кордону Російської Федерації). За версією слідства, 15 жовтня 2012 року  Развозжаєв придбав квиток на потяг, що прямував до Києва, скориставшись паспортом свого брата, і перетнув державний кордон РФ без дійсних документів на право виїзду з країни.

Раніше Развозжаєву було відмовлено в порушенні кримінальної справи за його заявою про викрадення та застосування до нього тортур. "Інформація про викрадення й катування, поширена у ЗМІ і міститься у заяві Развозжаєва, свого об'єктивного підтвердження не знайшла, в зв'язку з чим наслідком прийнято рішення про відмову в порушенні кримінальної справи", - повідомив Маркін.

Він зазначив, що Развозжаєв відмовився підтвердити свої свідчення з використанням поліграфа. Крім того, наслідком було встановлено факт незаконного перетину Развозжаєвим держкордону РФ. "Развозжаєв підтвердив слідчим, що 15 жовтня 2012 року він перетнув кордон, скориставшись паспортом свого рідного брата", - розповів Маркін.

Торкаючись скарги Развозжаєва, він зазначив також, що рішення про відмову порушити кримінальну справу "було засновано на результатах оцінки зібраних в ході перевірки матеріалів". За словами представника СК, Развозжаєв не зміг представити слідству ніяких документальних або речових підтверджень вчиненого щодо нього злочину.

Поряд із цим був опитаний ряд свідків, "які неспростовно доводять недостовірність відомостей про викрадення й катування, відомості про яких були поширені в ЗМІ і в заяві самого обвинуваченого". "Факт добровільного в'їзду Развозжаєва в РФ з України 19 жовтня 2012 року, коли він нібито був викрадений, підтверджується відміткою прикордонного поста в його закордонному паспорті", - сказав Маркін.

Нагадаємо, за словами самого Развозжаєва, 19 жовтня його схопили біля будівлі управління комісара ООН у Києві, куди він прийшов подавати запит про надання статусу біженця. Під час перерви в роботі управління Развозжаєв покинув будівлю, після чого співробітники почули крики. Пізніше стало відомо, що Развозжаєва доставили в Москву, де Басманний суд прийняв рішення про його арешт. Його особисті речі залишилися в управлінні комісара ООН у Києві. У той же день управління ООН подало заяву в київську міліцію про викрадення людини.

МВС України визнало, що російський опозиціонер був викрадений на території України іноземною спецслужбою. Начальник управління зі зв'язків з громадськістю МВС Володимир Поліщук заявив: "Зрозуміло, що це були не злочинні елементи. Це не кримінальне питання, а питання взаємодії силових структур, про яку я нічого не знаю". Раніше представники слідства також заявляли, що Развозжаєв підписав явку з повинною. Зараз він заперечує свою провину.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини