RU

Развозжаєв розповів подробиці викрадення в Києві та тортур

25.10.2012, 11:01
Развозжаєв розповів подробиці викрадення в Києві та тортур - Фото
Леонід Развозжаєв (фото - vk.com)
Російський опозиціонер Леонід Развозжаєв розповів допущеним до нього в СІЗО правозахисникам, як його викрали в Україні. За словами Развозжаєва, з Києва його відвезли на мікроавтобусі з українськими номерами, - передає видання The New Times.

"З Росії я виїхав 15 жовтня. А кримінальна справа проти мене була порушена 16 жовтня. Я прийшов у відділення ООН по біженцям, щоб просити політичного притулку, але я не переховувався від слідства. Мене викрали 18 жовтня в Києві. Близько 13 години я вийшов з ХІАС (організація, яка займається наданням політичного притулку біженцям). Я встиг побачити, що біля входу стоїть мікроавтобус з українськими номерами. Поруч стояли четверо чоловіків, один був без маски. Я б зміг його впізнати, якби знову побачив. Вони заштовхали мене в мікроавтобус. Я сам займався боксом, не боюся фізичного болю, я пручався, але хлопці дуже здорові і трохи повернешся, тобі як слід напіддадуть. Наділи мені на голову чорну щільну шапку, щоб я не міг нічого бачити, ноги і руки зліпили скотчем. І ми поїхали. На одязі, який забрали у мене в СІЗО залишилися сліди скотча. Я вже кілька разів просив, щоб мій одяг не прали, тому що це речовий доказ ", - розповів Развозжаєв правозахисникам.

"У мікроавтобусі разом зі мною було людини чотири. Я думаю, це були українці: вони майже весь час мовчали. Ми доїхали до кордону і там мене пересадили в інший мікроавтобус - прямо двері в двері - я не виходив на вулицю. Ми від'їхали від кордону і через півтори-дві години приїхали на місце. Ноги мені перемотали скотчем, наділи наручники на руки і завели мене в підвал ", - продовжив він.

"Дві доби мене не водили в туалет. Один з тих, хто там зі мною був, знущався наді мною, запитаючи, чи не ходжу я під себе. Весь цей час я нічого не їв і не пив. На руки мені наділи наручники, скріпили їх ланцюгом з наручниками, які наділи на ноги. У мене під брюками була одягнена піжама (у Києві було досить холодно), і тому наручники одягнені на брюки, а не на голе тіло, не залишили слідів на ногах. Також немає слідів наручників і на руках. Я сидів в такому положенні три доби ", - розповів Развозжаєв.

За його словами, всі допити проходили в підвалі. "Я був у масці, в шапці без прорізів і мої викрадачі теж були в масках. Мені здається, що у мене навіть було дві маски тоненька і товста. Ось так я і сидів в скутому положенні. Вони говорили мені: якщо ти не відповіси на наші запитання, то твої діти будуть убиті. Основна мета - я повинен був дати свідчення ", - підкреслив опозиціонер.

"Першу добу вони робили акцент на тому, що я перебуваю в Україні і про мене ніхто не дізнається. Вони говорили, що мене немає в правовому полі і зі мною може статися все, що завгодно. Мені казали: "Або ти говориш щось цікаве, або не говориш і тоді тебе вже немає. Ми знаємо, що твоїй доньці 8 років, а синові вже 16 років і він на мітинг ходив, ми знаємо, де працює твоя дружина, так що думай ... ", - передає слова Развозжаєва правозахисник.

Развозжаєв зазначив, що люди, які над ним знущалися, ніяк не представлялися. "Кілька разів звучала фраза:" Ти перейшов Рубікон, нам за те, що ми тут, гроші платять ". Вони вимагали, щоб я щось їм розповів. Коли я говорив їм, що Удальцов не такий, як вони хочуть показати, і Навальний не такий, як вони кажуть, їх це не влаштовувало. Коли я заходив у глухий кут і не погоджувався говорити те, що вони хотіли від мене почути, вони говорили, що зроблять мені укол "сироватки правди". Вони сказали, що після цього уколу я все розповім, але можу залишитися дурнем на все життя і навіть принесли мені таз, якщо раптом після уколу я буду блювати. Я подумав, що навіть, якщо вони беруть мене на понт, то все-таки краще не ризикувати, тому що це не жарти. І погодився сказати те, що вони хотіли", - зазначив він.

Все це, за словами Развозжаєва, тривало близько півтори доби. "Потім приїхав чоловік. Він не представився. Але мені здалося, що він - отакий аналітик, який дуже добре орієнтується в проблемі, знає імена всіх. Він питав мене про створення лівої партії, про те, чи здатні ми працювати в легальному полі. Потім говорив про співпрацю із західними спецслужбами. І я був змушений це сказати в явці з повинною, хоча це неправда, бо я б інакше звідти не вийшов", - упевнений він.

"Мені відкрили ліве око (підняли шапку), дали папір, і я в наручниках написав явку з повинною. Там було про те, що я працюю з іноземними спецслужбами. Я помітив, що там, де я сидів, на стіні було якесь чорне полотно. Найстрашнішим було те, коли мені говорили, що мою дружину і моїх дітей можуть вбити ", - згадує опозиціонер. "Після того, як ми записали мою явку з повинною, ми поїхали в Москву. Їхали 4-5 годин, так що я думаю, що підвал в приватному будинку знаходиться десь в Брянській області", - розповів він.

Нагадаємо, українські прикордонники стверджують, що російський опозиціонер Леонід Развозжаєв залишив територію України 19 жовтня, ніяких скарг прикордонникам під час паспортного контролю він не озвучував. "Від нього не надходило жодних скарг під час проходження контролю в пункті пропуску, ніяких заяв або інших дій, на які б зверни увагу прикордонники, не було", - повідомили в прес-службі Держприкордонслужби України.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини