RU

Разумков про засади мовної політики: Механізм пряника - НВ

16.08.2019, 11:52
Разумков про засади мовної політики: Механізм пряника - НВ - Фото
Дмитро Разумков (фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Глава президентської партії Слуга народу Дмитро Разумков заявив, що є прихильником підтримки української державної мови, але діяти потрібно механізмом пряника. Про це він сказав в інтерв'ю НВ.

Разумков прокоментував запитання журналіста про те, чи піде тепер в минуле культурна політика часів  Петра Порошенкоа - мовні квоти, заборона російських соцмереж, обмеження книжкової продукції з Росії.

"Я прихильник того, щоб підтримувати українську державну мову, але діяти механізмом пряника, як і говорив президент  Зеленський. Наприклад, введення пільг на виробництво україномовного телевізійного контенту, пільг для бізнесу, який створює україномовний контент", - пояснив Разумков.

Глава партії прокоментував своє недавнє інтерв'ю російському виданню Коммерсант. "Я теж не давав інтерв'ю російським ЗМІ дуже давно, але, якщо ми з вами говоримо про підходи, я готовий спілкуватися і співпрацювати із засобами масової інформації, які не шкодять моїй країні", - уточнив він.

Відповідаючи на питання про те, людиною якої культури він вважає себе в багатомовній і багатокультурній Україні, будучи російськомовним, Разумков сказав: "А Микола Гоголь - російський чи український письменник?... Я думаю, все ж ми настільки багатокультурна нація, що з урахуванням нашої історії у нас не може бути якоїсь однієї культури. Ми всі з вами ходили ще в радянські школи, де прекрасно вчили поруч і Шевченка, і Пушкіна, читали Булгакова і Гоголя".

  • 24 липня 2019 року Разумков заявив, що питання про статус російської мови в тимчасово окупованому Донбасі потрібно буде обговорювати.

Читайте також: "Відключити мікрофон". Разумков і Рабінович посперечалися про мову: відео

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини