RU

Разумков про закон Зеленського: Визнавати олігархом повинна не РНБО, а окремий орган

03.06.2021, 14:16
Разумков про закон Зеленського: Визнавати олігархом повинна не РНБО, а окремий орган - Фото
Дмитро Разумков (Фото: Андрій Нестеренко/пресслужба Ради)

Визначати, хто є олігархом, повинна не Рада національної безпеки і оборони, а окремий орган, впевнений спікер Веховной Ради Дмитро Разумков. Про це він заявив на брифінгу у Верховній Раді.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Разумков в цілому підтримав законопроєкт про деолігархізацію, запропонований президентом Володимиром Зеленським.

У той же час спікер Ради зазначив, що РНБО працює як дорадчий, консультативний та координаційний орган, і йому не властива функція відносити громадян до будь-яких категорій.

Разумков впевнений, що в разі складання списку олігархів в РНБО може виникнути конфлікт інтересів. Він зазначив, що в РНБО входять президент, спікер Ради та інші високопоставлені особи, і якщо хтось із них гіпотетично пов'язаний з кимось із оліграхов, то навряд чи підтримає внесення його до списку.

Спікер Ради зазначив, що склад РНБО визначається президентом і немає переліку, хто до нього може входити. "Зараз питань немає, але закон приймається на 10 років, і завжди повинні бути запобіжники. Через якийсь час зміниться президент, і як він буде використовувати цей механізм – велике питання", – заявив Разумков.

Разумков впевнений, що для складання списку олігархів повинен бути створений окремий орган, який не викликатиме дискусії в суспільстві і яким довірятимуть і політики, і журналісти, і громадські діячі. Він припустив, що такий орган міг би бути схожий на конкурсні комісії з відбору керівників НАБУ і САП, і допустив залучення іноземних експертів.

За словами Разумкова, також необхідно прийняти закон про лобізм, який дозволив би бізнесу і владі працювати відкрито.

Також спікер Ради зазначив, що список тих, кого зобов'яжуть в разі прийняття закону декларувати зустрічі з олігархами, повинен бути розширений. Він запропонував доповнити його тими, хто не займає політичних посад, але працює в держінститутах: наприклад, керівництво апарату Ради, працівники Офісу президента, держсекретарі міністерств.

Денис Юдин
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини