RU

Радник Путіна: Тепер ніякої асоціації України і ЄС не буде

29.05.2013, 16:52
Радник Путіна: Тепер ніякої асоціації України і ЄС не буде - Фото
Сергій Глазьєв (фото - ІТАР-ТАРС)
"Оскільки ми домовилися надати Україні статус спостерігача в Євразійському економічному союзі, який зараз тільки формується, це означає намір України увійти в Євразійський економічний союз, тому що статус спостерігача надається тільки тим державам, які хочуть увійти в наші інтеграційні об'єднання", - сказав радник президента РФ журналістам в Астані.

"Для української громадської думки важливо розуміти, що неможливо одночасно підписувати угоду про асоціацію з Європейським союзом і брати участь у Митному союзі", - сказав Глазьєв.

Він зазначив, що Митний союз побудований повністю за правилами СОТ, і "Україна як член СОТ не має жодних перешкод брати участь у Митному союзі".

За його словами, економічний ефект від інтеграції України в структури МС може скласти до $9 млрд, які будуть щорічно надходити в економіку України.

"На 30-річному проміжку часу ми оцінюємо приріст українського валового продукту за рахунок інтеграції в 15% ВВП України", - зазначив він.

"З урахуванням великої здійсненої роботи, я думаю, що питання підключення України до формування Євразійського економічного союзу в технічному плані складнощів ніяких не представляє", - додав Глазьєв.

У цьому зв'язку він наголосив, що Росія розглядає підписання сьогоднішньої заяви, "як перший крок з відновлення участі в процесі євразійської економічної інтеграції".

Нагадаємо, сьогодні в Астані лідери МС схвалили надання Україні статусу спостерігача. За словами президента, відповідний меморандум буде підписано 31 травня в Мінську.

За матеріалами
Інтерфакс-Україна

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини