RU

Рада збільшила призовний вік до 27 років

15.01.2015, 17:51
Рада збільшила призовний вік до 27 років - Фото
Фото: Міноборони
Верховна Рада відновила призов на строкову службу і збільшила призовний вік до 27 років. За зміни до деяких законів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби і питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду №1525 проголосувало 256 народних депутатів. Про це повідомляє кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Як пояснив глава парламентського комітету з питань нацбезпеки і оборони Сергій Пашинський, представляючи законопроект, документом збільшується максимальний вік призову з 25 до 27 років. Уточнюється, хто має право на відстрочку з тим, щоб не було різночитань на місцях. Термін призову для осіб з вищою освітою буде 12 місяців, для осіб, які не мають вищої освіти - 18 місяців.

Вводиться кримінальна відповідальність за ухилення від призову для офіцерського складу. Також, за словами Пашинського, згідно з документом, робоче місце зберігається за тими військовослужбовцями, які підпадають під мобілізацію, проте вирішили продовжити службу за контрактом (за тими, хто вчиться, зберігається місце навчання). Крім цього, передбачено, що за представниками малого бізнесу, які служать в армії, зберігається їх реєстрація і вони не сплачують обов'язкові податки.

У тексті документа зберігається положення про те, що на строкову службу громадяни України призиваються з 18 років.

Крім того, категорія тих, хто не підлягає призову, розширюється за рахунок кандидатів і докторів наук.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада України затвердила указ президента про часткову мобілізацію в 2015 році, яка буде проведена в три черги (текст указу).

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини