RU

В Україні оголошена третя черга часткової мобілізації

22.07.2014, 11:35
В Україні оголошена третя черга часткової мобілізації - Фото
e3651fc09b68e32fdc589ae74093c1d3.jpg
Верховна Рада сьогодні ухвалила Закон про затвердження указу президента України "Про часткову мобілізацію", поданий у понеділок Петром Порошенком. За прийняття документа проголосували 232 народних депутати.

Представляючи документ у Верховній Раді, секретар РНБО Андрій Парубій не назвав точну кількість резервістів, яких планують мобілізувати. За його словами, в ході третьої черги мобілізації планується додатково привести в бойовий стан 15 військових частин, а також 44 частини бойового забезпечення.

Відповідно до документа, часткова мобілізація оголошена "у зв'язку з поширенням проявів тероризму на території України, які призводять до загибелі мирного населення, військовослужбовців та працівників військових формувань та правоохоронних органів України у східних регіонах країни, концентрацією угруповань військ (сил) зі значним наступальним потенціалом на території Російської Федерації поблизу державного кордону України, загрозою нападу, небезпекою для державної незалежності України, з метою забезпечення оборони держави, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України".

Мобілізація проводиться на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва.

Мобілізація проводиться протягом 45 діб з дня набрання чинності документа. Закон набирає чинності після його опублікування.

"Заклик військовозобов'язаних, резервістів і поставку транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань України здійснити в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву", - йдеться в тексті.

Місцевим органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності доручається організувати та забезпечити в установленому порядку:

1) своєчасне оповіщення та прибуття громадян, призваних на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;

2) виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів, надання послуг Збройним Силам України, Національної гвардії України, іншим військовим формуванням України відповідно до мобілізаційних планів.

Міністерству оборони України, Міністерству внутрішніх справ України, Службі безпеки України, адміністрації Державної прикордонної служби України забезпечити інформування членів сімей військовослужбовців та працівників військових формувань, правоохоронних органів України, які виконують завдання у районі проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях, з питань проходження ними служби, вжити заходів щодо запобігання розголошенню інформації з обмеженим доступом.

Кабінету міністрів України доручається забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень інших заходів, пов'язаних з оголошенням та проведенням часткової мобілізації.

Нагадаємо, 17 березня Верховна Рада затвердила перший указ президента про часткову мобілізацію. У Збройні Сили закликала 20 тисяч людей, ще 20 тисяч - до складу Національної гвардії. 6 травня підписано указ про другу чергу часткової мобілізації.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини