RU

Рада заборонила збір і поширення інформації про силовиків

16.01.2014, 15:03
Рада заборонила збір і поширення інформації про силовиків - Фото
6bf55bcf22f4f929b193c994bfc9b326.jpg
Верховна Рада України ухвалила в цілому закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів про додаткові заходи захисту безпеки громадян" N3879, яким передбачається кримінальна відповідальність за збір і поширення інформації про силовиків і членах їх сім'ї.

Документом передбачається внесення змін до частини 1 статті № 343 Кримінального кодексу, яка тепер звучить так: "Незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про співробітників правоохоронних органів, співробітників державної виконавчої служби, їх близьких родичів або членів сім'ї, розповсюдження матеріалів або інформації, що носять явно образливий характер і демонструють викликає зневагу до співробітника правоохоронного органу або співробітника державної виконавчої служби, тиск, залякування або вплив у будь-якій іншій формі на працівника правоохоронного органу або співробітника державної виконавчої служби, вчинені з метою помсти, перешкоджання виконанню ним службових обов'язків або з метою добитися прийняття незаконного рішення, чи публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій карається штрафом від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до одного року, або арештом на строк до шести місяців".

Раніше стаття передбачала покарання штрафом від 50 до 200 неоподатковуваних мінімумів податків доходів громадян або виправними роботами ні термін до двох років, або арештом на строк до шести місяців.

Ті ж дії, якщо вони перешкодили запобіганню злочину чи затриманню особи, яка його вчинила, або вчинені службовою особою з використанням службового становища, караються права обіймати певні посади на строк до п'яти років або арештом до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.

Крім того, внесено зміни до статті 345 КК "Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного" ​, згідно з якими загроза життю співробітнику правоохоронних органів або членам його сім'ї карається обмеженням волі на строк від трьох до семи років. Раніше стаття передбачала покарання у вигляді арешту до шести місяців, арешт на строк до трьох років, або позбавлення волі на той же термін.

У частині 2 статті 345 також внесено зміни: "Умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу або його близьким родичам побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням цим працівником службових обов'язків, карається обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі від двох до шести років". Раніше стаття передбачала покарання у вигляді обмеження волі до п'яти років або позбавлення волі на той же термін.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини