RU

Рада заборонила діяльність ЗМІ без реєстрації в Інтернеті

16.01.2014, 15:21
Рада заборонила діяльність ЗМІ без реєстрації в Інтернеті - Фото
921fcd9a4cde06e53afb9414fddab70b.jpg
Верховна Рада заборонила діяльність інформаційних агентств без держреєстрації. Відповідні зміни до статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення парламент прийняв сьогодні під виглядом закону "Про внесення змін до закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальні закони про додаткові засоби захисту безпеки громадян". Його автори - регіонали Вадим Колесніченко і Володимир Олійник.

У статті 164 кодексу, яка розписує порушення порядку ведення господарської діяльності, пункт про роботу інформаційних агентств до сьогоднішнього дня був відсутній. Тепер до статті внесені зміни: вона доповнена словами "а також здійснення діяльності інформаційного агентства без його державної реєстрації, після припинення його діяльності або з ухиленням від перереєстрації за наявності передбачених законом підстав". Штраф за це порушення - від шестисот до тисячі мінімумів доходів з конфіскацією виготовленої продукції та засобів її виготовлення, а в разі повторного порушення - від тисячі до двох тисяч мінімумів.

Раніше штраф за порушення у веденні господарської діяльності без державної реєстрації становив від 20 до 100 мінімумів, у разі повторного порушення - від 100 до 500 мінімумів.

Медіа-юрист Людмила Панкратова, коментуючи ЛІГАБізнесІнформ прийняті Верховною Радою нововведення в регуляції інформаційного простору, зазначила: "Все очевидно. Не тільки заборонена діяльність інформаційних агентств, але ще й введена кримінальна відповідальність за наклеп, у тому числі за наклеп в Інтернеті. У надзвичайно вузькі рамки загнали діяльність громадських організацій, ввели поняття іноземного агентства, змусили реєструвати всі ці громадські організації, які хоч якимось чином отримують фінансування від міжнародних організацій. На мою думку, йде повне згортання демократичних процесів".

На питання, чи означає це, що в Україні заборонено діяльність сайтів без реєстрації, наприклад, Української правди, Панкратова сказала: "Так. Більше того, там пропонується відразу припиняти діяльність сайтів, і навіть зобов'язують провайдерів ввести таку систему технічної можливості. Без рішення суду, що найобурливіше. Все дуже погано".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини