RU

Рада з тріском провалила законопроект про антикорупційне бюро

23.05.2012, 15:43
Рада з тріском провалила законопроект про антикорупційне бюро - Фото
dbefc0db11ac622e391c99f01207efa2.jpg
Верховна Рада України не підтримала законопроект про національне антикорупційне бюро. За прийняття документа в середу проголосували всього 33 народних депутата при необхідних 226.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, законопроект, автором якого виступив депутат Арсеній Яценюк, визначає правову основу організації та діяльності національного антикорупційного бюро як єдиного антикорупційного державного правоохоронного органу зі спеціальним статусом.

Спецстатус пояснюється особливим порядком створення бюро, призначення і звільнення його керівника (виключно Верховною Радою), спеціальним механізмом контролю його діяльності й можливістю його працівникам складати протоколи про адміністративні правопорушення і здійснювати оперативно-розшукову діяльність і досудове слідство у справах, пов'язаних з корупцією і посадовими злочинами.

Як зазначив Яценюк під час представлення законопроекту, призначення Верховною Радою України керівника національного антикорупційного бюро "відновить баланс влади в країні". Він також додав, що законопроект передбачає включення до повноважень національного антикорупційного бюро "проведення люстрації всіх чиновників, починаючи від президента України і закінчуючи керівником рядовий районної адміністрації".

Нагадаємо, кілька днів тому Єврокомісія заявила, що не побачила значних результатів у боротьбі з корупцією в Україні в 2011 році. Про це йдеться в схваленому спільному робочому документі "Реалізація Європейської політики сусідства в Україні. Прогрес в 2011 році і рекомендації до дій". Єврокомісія відзначає, що в 2011 році Україна втратила 18 позицій у Індексі сприйняття корупції, який розробляється Transparency International, і зайняла 152-е місце з 187 можливих.

Досьє на Арсенія Яценюка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини