RU

Рада взялася за виконання резолюції ПАРЄ, але без Тимошенко

21.03.2012, 14:34
Рада взялася за виконання резолюції ПАРЄ, але без Тимошенко - Фото
b83c51c1d5da3e752be7cefc07e012d5.jpg
Верховна Рада прийняла за основу проект постанови щодо реалізації рекомендацій ПАРЄ в редакції регіоналів. За відповідний документ про деякі заходи щодо реалізації положень Висновку N190 (1995 рік) ПАРЄ "Заявка України на вступ до Ради Європи" і Резолюції ПАРЄ "Функціонування демократичних інститутів в Україні" (2012 рік) у першому читанні проголосувало 270 карток народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, проект, поданий депутатом від Партії регіонів Іваном Попеску, передбачає заходи з реалізації зобов'язань України перед Радою Європи, взятих з 1995 року. Сам Попеску, представляючи документ, пояснив, що для виконання зобов'язань Україною залишилося прийняти новий Кримінально-процесуальний кодекс, а також закони про адвокатуру та прокуратуру.

Попеску уточнив, що його проект спрямований на завершення моніторингу України з боку Ради Європи.

Що стосується січневої резолюції ПАРЄ, то Попеску рекомендує забезпечити оперативне відпрацювання законопроектів, спрямованих на реформування кримінальної юстиції відповідно до зобов'язань перед Радою Європи.

У проекті немає ні слова про звільнення політв'язнів. "Мій проект позбавлений політичної складової й не створює прецеденту, який міг би поставити під сумнів конституційні принципи державної влади та незалежності суду. Що стосується політичних моментів, то вони повинні базуватися тільки на компромісі, як це було при прийнятті закону про вибори (народних депутатів, - ред.) ", - сказав Попеску, представляючи документ.

У той же час, голова комітету у закордонних справах Олег Білорус повідомив у своєму виступі, що комітет більшістю голосів рекомендував депутатам прийняти проект постанови про заходи щодо реалізації рекомендацій та вимог ПАРЄ N10055, підготовлений опозиційними депутатами. У ньому говорилося про необхідність звільнення політв'язнів і забезпечення можливості їх участі в парламентських виборах, а також пропонувалося в місячний термін підготувати декриміналізацію статей 364 і 365 Кримінального кодексу.

Також опозиція рекомендувала провести спеціальні засідання Верховної Ради, присвячені реалізації рекомендацій Парламентської асамблеї Ради Європи. За даний проект у першому читанні проголосувало 147 карток народних депутатів при 226 необхідних.

Депутати також проголосували за те, щоб підготувати прийнятий за основу проект постанови Попеску до другого читання за скороченою процедурою, тобто за один тиждень. Таким чином, документ може бути розглянутий в цілому на наступному пленарному тижні 10-13 квітня.

Нагадаємо, в січні ПАРЄ прийняла жорстку резолюцію щодо України. У Раді Європи зажадали випустити Тимошенко та Луценка, а також допустили можливість застосування санкцій проти України.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини