RU

Рада взялася за призначення Лутковської омбудсманом

24.04.2012, 11:01
Рада взялася за призначення Лутковської омбудсманом - Фото
Валерія Лутковська. Фото - www.minjust.gov.ua
Народні депутати приступили до розгляду питання про обрання уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, в парламенті розглядається тільки одна кандидатура на посаду омбудсмана - урядового агента в Євросуді Валерії Лутковської. Її подало більшість.

Нагадаємо, це друга спроба призначити головного відповідального за права людини в Україні. У перший раз, 15 березня, кандидатура Лутковської в таємному голосуванні набрала 212 голосів депутатів, а її суперник, правозахисник Євген Захаров, запропонований опозицією - 134. Після провального голосування Захаров відмовився брати участь у виборах вдруге, вважаючи це безперспективною. Опозиціонери планували висунути нового кандидата на цю посаду - правозахисницю Катерину Левченко, але в останній момент відмовилися від цього наміру.

Валерія Лутковська останні 11 років представляє інтереси держави України в спорах з громадянами в Європейському суді з прав людини. Саме ця частина її біографії, а також відсутність явного досвіду правозахисної діяльності викликає найбільші нарікання опозиції. Головне побоювання - Лутковська не зможе перепрофілюватися й продовжить на посаді омбудсмана захищати права державної машини, а не громадян.

 Читайте інтерв'ю з Валерією Лутковською
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини