RU

Рада ввела поняття "іноземні агенти" і обклала їх податками

16.01.2014, 15:08
Рада ввела поняття
5b411df9890b2da27ed768f3e9d55561.jpg
Верховна Рада України ввела в законодавство поняття "іноземного агента" і посилила оподаткування по відношенню до організацій, що підпадають під це визначення. Такі норми міститися в прийнятому сьогодні парламентом законопроекті № 3879 "Про внесення змін до Закону "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів про додаткові заходи захисту безпеки громадян".

За прийняття зазначеного закону руками і без обговорення проголосували 235 провладних депутатів.

Автори законодавчої ініціативи, регіонали Вадим Колесніченко і Володимир Олійник відзначають, що необхідність прийняття цього закону істотним загостренням політично-соціальної кризи.

У пояснювальній записці зазначається, що в Україні "нерідкіми стали випадки масових заворушень, втручання в роботу державних та правоохоронних органів, відбуваються захоплення будівель державної та комунальної власності...".

Згідно з документом, іноземними агентами визнаються громадські об'єднання, які для забезпечення своєї діяльності отримують кошти або майно від іноземних держав, їх державних органів, неурядових організацій іноземних держав, міжнародних неурядових організацій, іноземних громадян, осіб без громадянства або уповноважених ними осіб, які отримують грошові кошти або інше майно від зазначених джерел, а також беруть участь, в тому числі в інтересах іноземних джерел, у політичній діяльності на території України.

На відміну від інших неприбуткових громадських організацій, організації, які виконують функції іноземного агента, після вступу в силу цього закону зобов'язані сплатити податок на прибуток, який визначається як сума доходів, отриманих з інших джерел, зменшена на суму витрат, пов'язаних з отриманням таких доходів, але не вище суми таких доходів.

Також іноземні агенти зобов'язані щомісяця подавати звіти щодо персонального складу керівних органів, а також інформацію про обсяг коштів, отриманих з іноземних джерел, і вказувати мети їх використання.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини