RU

Рада встановила 75% квоти української мови на телебаченні

23.05.2017, 12:24
Рада встановила 75% квоти української мови на телебаченні - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Верховна Рада повернула 75% квоти на українську мову на телебаченні. За зміни до деяких законів щодо мови аудіовізуальних засобів масової інформації №5313 проголосували 269 народних депутатів, повідомляє із залу засідань кореспондент LIGA.net

Для загальноукраїнських телекомпаній частка передач або фільмів українською мовою має становити не менше 75% в проміжку часу з 07:00 до 18:00 і з 18:00 до 22:00. Для регіональних організацій квота становить 50%.

Фільми іншими мовами повинні бути субтитровані українською. Вважається, що передача ведеться українською, якщо всі репліки ведучих звучать по-українськи. Використання інших мов без дубляжу допускається в репортажах з місця подій або в коментарях гостей.

За порушення квот передбачено штраф в розмірі 5% ліцензійного збору.

Проект закону про 75% квоту на українську мову на телебаченні повертає норму, яка діяла до ухвалення мовного "закону Колесніченка-Ківалова", заявила 22 травня голова парламентського комітету з питань свободи слова Вікторія Сюмар. За її словами, "ніхто не буде перекладати і озвучувати по-новому "Діамантову руку".

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини