RU

Рада Європи встановила, що до Тимошенко застосовували силу

06.09.2013, 10:49
Рада Європи встановила, що до Тимошенко застосовували силу - Фото
Юлія Тимошенко показує синці
Комітет із запобігання катувань (КПП) Ради Європи знайшов підтвердження того, що до екс-прем'єра Юлії Тимошенко в Качанівській виправній колонії застосовували силу. Про це йдеться у звіті КПП про візит в Україну наприкінці 2012 року, який цитує газета Комерсант-Україна.

Як з'ясувалося, експерти КПП знайшли докази того, що Тимошенко активно чинила опір транспортуванню до лікарні Укрзалізниці 20 квітня 2012 року. Після того, як цей випадок знайшов міжнародний резонанс , влада доклала зусиль, щоб зам'яти його розслідування, стверджують представники європейської організації.

КПП спеціалізується на дотриманні прав людини в пенітенціарних установах країн - членів РЄ, а влада України зобов'язана надавати місіям комітету доступ до таких установ і можливість розмовляти з ув'язненими без спостереження тюремної адміністрації.

У ході таких бесід експерти РЄ переконалися, що до Тимошенко дійсно застосовувалася сила, свідками чого стали багато ув'язнених . " Значна кількість опитаних досі пам'ятають крики Юлії Тимошенко, коли її переміщали за межі колонії ввечері того дня. Юлія Тимошенко в окремому інтерв'ю заявила, що її бив персонал колонії, переважно в живіт, а її руки були зв'язані, і вона кричала від болю " , - йдеться у звіті.

У відповідь на запити комітету з даного епізоду українська влада повідомила, що прокуратура навесні минулого року провела розслідування, опитавши більше 80 людей, але їх свідчення нібито не підтвердили скарги Тимошенко. Роз'яснення Києва не викликало довіри в Страсбурзі.

"Серйозні побоювання викликають отримані місією заяви про те, що потенційних свідків залякували, примушуючи їх відкликати свої свідчення, що підтверджують версію пані Тимошенко" , - йдеться у звіті.

Нагадаємо, перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін після інциденту в минулому році заявив у Європарламенті, що повідомлення про побиття колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко в Качанівській колонії - провокація з метою дискредитації української влади. Я знаю те, що Юлію Тимошенко ніхто не піддавав тортурам, не бив, це - провокація... Ну кому прийде в голову бити жінку в слідчому ізоляторі, і не просто жінку, а Юлію Тимошенко, прем'єр -міністра України, до якої так прискіпливо ставляться всі європейці ?" , - сказав Кузьмін.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини