RU

Рада Європи: Розслідування дій МВС на Майдані зайшло в глухий кут

13.01.2015, 14:26
Рада Європи: Розслідування дій МВС на Майдані зайшло в глухий кут - Фото
Фото: ЕРА
Комітет Ради Європи з попередження тортур констатує, що розслідування дій міліції під час подій на Майдані незалежності в Києві в листопаді 2013-го - лютому 2014-го зайшло в глухий кут. Про це йдеться в опублікованих сьогодні попередніх спостереженнях за результатами візиту делегації до України 9-16 вересня минулого року.

"В цілому, стало очевидним, що у всіх вивчених делегацією випадках, розслідування зайшли в глухий кут, оскільки слідчі не можуть ідентифікувати жодного представника правоохоронних органів, як потенційного злочинця", - написано в документі.

"За словами співрозмовників делегації, така ж проблема існує в сотнях схожих справ", - продовжують представники Ради Європи. У своїх спостереженнях вони зазначили, що проведенню розслідувань також заважає повільність судів, які довго розглядають рішення про дозволи на проведення обшуку або на доступ до інформації про використання мобільних телефонів, незважаючи на те, що повинні приймати такі рішення негайно.

Крім того, слідчі не можуть отримати ніяких планів розміщення правоохоронних органів під час подій на Майдані. Представники делегації відзначають, що за даними внутрішнього розслідування МВС, завершеного 24 квітня 2014 року, ніяких планів розміщення співробітників правоохоронних органів не було. Пізніше стало відомо, що плани були, однак вони змінювалися по ходу подій на місці. У документі також наголошується, що кілька високо поставлених представників правоохоронних органів, відповідальних за формування планів розміщення, покинули країну.

"Делегація також отримала інформацію, що прокурори не змогли отримати доступ до різних внутрішніх документів Міністерства внутрішніх справ, що стосуються вище згадуваних операцій, оскільки вони були класифіковані як "секретні". За словами деяких співрозмовників, є підозри, що відповідні внутрішні документи були знищені", - наголошується в документі.

Джерело: ЄС-плюс

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини