RU

Рада Європи розкритикувала розслідування подій в Одесі

04.11.2015, 11:48
Рада Європи розкритикувала розслідування подій в Одесі - Фото
Фото: EPA
Згідно зі звітом Міжнародної консультативної групи (МКГ) Ради Європи щодо подій в Одесі в травні 2014 року, розслідування українських правоохоронних органів було неефективним. Відповідний висновок представив сьогодні на брифінгу в Києві глава МКГ Ніколас Братца, передає кореспондент ЛІГА.net.

"МКГ вважає, що розслідування було неефективним з ряду причин. У тому числі розподіл слідчої роботи був неефективним, а ресурси для розслідування були недостатніми. Якість розслідування також була незадовільною, а українська влада не продемонструвала ретельність і максимальні зусилля в ініціюванні та проведенні розслідування", - йдеться у висновку.

На думку групи, найяскравішим прикладом відсутності ретельності в розслідуванні є те, що перші "справжні зусилля", спрямовані на розслідування затримки прибуття пожежних до одеського Будинку профспілок на 40 хвилин не були зроблені до грудня 2014 року.

Група також розглянула питання про переслідування і розгляд справ підозрюваних у масових заворушеннях в Одесі. МКГ висловила серйозну стурбованість стосовно рішення про припинення судової справи щодо двох підозрюваних на підставі відсутності доказів і зазначила, що повторні відводи суддів відклали початок кримінального процесу, а рішення об'єднати 21 людини в одному обвинувальному акті без індивідуалізації звинувачення мало негативний вплив на судову справу.

Як зазначила група, українська влада ініціювала три розслідування щодо подій в Одесі. Перше з них охоплює дії міліції 2 травня 2014 року і звільнення затриманих 4 травня після нападу протестуючих на міліцейський відділок. Друге розслідування сфокусовано на масових заворушеннях у центрі Одеси та пожежі в Будинку профспілок. І третє розслідування сфокусовано на діях співробітників ДСНС.

На думку МКГ, в другому і третьому розслідуваннях не вистачає інституційної та практичної незалежності.

"Беручи до уваги участь міліції у заворушеннях 2 травня 2014 року та ієрархічні відношення між ДСНС і МВС, розслідування повинно було проводитися за допомогою органів, які є незалежними від міністерства [внутрішніх справ]", - йдеться у звіті.

Крім того, у групі зазначили, що на відміну від розслідування подій на Майдані, українська влада не провела жодних скоординованих заходів для надання безпосередньої і регулярної інформації потерпілим та їхнім родичам про хід розслідування.

В результаті група прийшла до висновку, що достатній прогрес у розслідуванні не було досягнуто.

Довідка. Міжнародна консультативна група була створена за розпорядженням генерального секретаря Ради Європи в квітні 2014 року з метою нагляду за розслідуванням подій на Майдані. У вересні 2014 року мандат МКГ був розширений для нагляду за дотриманням усіх вимог європейської конвенції з прав людини та практики Європейського суду з прав людини під час розслідування подій в Одесі в травні 2014 року.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини