RU

Рада Європи рекомендує негайно провести вибори в Києві

25.10.2013, 11:23
Рада Європи рекомендує негайно провести вибори в Києві - Фото
7add846ffcd08e0d58956ee877f9bdba.jpg
У Раді Європи закликають Україну призначити вибори мера Києва і ще кількох українських міст. Про це йдеться в доповіді про місцеву та регіональну демократію в Україні, авторами якої виступили бельгійський депутат Марк Кулс і французький Паскаль Манжан, передає Deutsche Welle.

Доповідачі закликають українську владу до негайного проведення виборів у тих містах, де це необхідно за законом, особливо в Києві, а також до прийняття закону, який би чітко розмежував повноваження мера міста та голови КМДА.

"Відсутність, як у випадку з Києвом, чинного обраного мера, очевидно перешкоджає належному функціонуванню місцевої демократії", - наголошується в доповіді.

Автори документа також стурбовані тим, що на практиці система державного управління в Україні залишається надзвичайно централізованою.

"Конгрес рекомендує посилити фінансову самостійність місцевих громад та поліпшити систему прозорого і справедливого розподілу фінансових ресурсів на підставі чітких та об'єктивних критеріїв", - йдеться в документі.

Як повідомляється, для збору фактів та інформації в процесі підготовки доповіді про місцевої та регіональної демократії в Україні доповідачі Конгресу Марк Кулс і Паскаль Манжан побували в країні двічі - у травні 2012 року і в квітні цього року.

Зазначимо, що доповідь і рекомендації до нього будуть винесені на розгляд Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи наступного тижня в Страсбурзі. У разі прийняття резолюції, хід виконання її рекомендацій українською владою візьме на контроль Комітет міністрів Ради Європи.

Як відомо, кияни обирали мера ще в 2008 році. Конституційний суд України ухвалив, що чергові вибори депутатів міської ради Києва, а також мера столиці, мають відбутися в жовтні 2015 року, одночасно із загальними місцевими виборами.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини