RU

Рада вимагає втручання Радбезу ООН через ситуацію в Криму

28.02.2014, 10:58
Рада вимагає втручання Радбезу ООН через ситуацію в Криму - Фото
bded050fb17c0f3ff40dee86c6c7854d.jpg
Верховна Рада України вимагає втручання Ради безпеки ООН у разі ескалації конфлікту в Криму. Відповідну постанову підтримали 230 народних депутатів.

У постанові зазначено, що своїми діями Російська Федерація порушує Будапештський меморандум, у зв'язку з чим Україна звертається до країн-гарантів з проханням підтримати моніторинг ООН в регіонах України, зокрема, в Республіці Крим.

"У разі ескалації Верховна Рада вимагає від країн-гарантів домагатися негайних дій з боку Ради безпеки ООН з метою надання допомоги Україні як країні-учасниці договору про нерозповсюдження ядерної зброї", - сказано в постанові, текст якої наводить кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Верховна Рада запрошує в Україну спеціальну місію під егідою ОБСЄ та Ради Європи для перевірки належного дотримання прав громадян України всіх національностей і конфесій в Автономній Республіці Крим та інших регіонах України.

Також у заяві йдеться про те  що всім громадянам України, незалежно від їх національності, гарантується дотримання їх конституційних прав і свобод.

Верховна Рада звертається до Ради безпеки ООН з пропозицією скликати засідання для розгляду проблем в Україні.

Будапештський меморандум укладено 5 грудня 1994 року між Україною, США, Росією і Великобританією про без'ядерний статус України. Угода містить пункти, що надають Україні гарантії її суверенітету і безпеки.

Нагадаємо, в ніч на четвер озброєні люди захопили будівлі Верховної Ради і Ради міністрів Криму в центральній частині Сімферополя і поставили над ними російські прапори. У четвер парламент Криму призначив референдум про розширення повноважень автономії, а іншим рішенням кримські депутати відправили у відставку уряд автономії. Новим прем'єр-міністром Криму обраний лідер партії Русское единство Сергій Аксьонов.

Читайте також - Сепаратистський конфлікт в Криму: хроніка подій (оновлюється)

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини