RU

Рада виконає резолюцію ПАРЄ, але не згадуючи Тимошенко й Луценка

11.04.2012, 15:44
Рада виконає резолюцію ПАРЄ, але не згадуючи Тимошенко й Луценка - Фото
afaa9109257c34053e1234da52c0d135.jpg
Верховна Рада прийняла постанову по резолюції ПАРЄ без згадок про Юлію Тимошенко та Юрія Луценка. За постанову "Про план заходів щодо реалізації положень Висновку № 109 (1995) ПАРЄ "Заявка України на вступ до Ради Європи" і Резолюції № 1862 (2012) ПАРЄ "Функціонування демократичних інституцій в Україні" № 10078 проголосувала 261 картка народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, депутати відхилили всі поправки опозиціонерів, що стосуються припинення політичного переслідування Тимошенко і Луценка, декриміналізації 364 і 365 статей Кримінального кодексу, в тому числі враховані профільним комітетом Верховної Ради.

На знак протесту депутати від БЮТ і НУНС покинули зал пленарних засідань ще до фінального голосування по резолюції.

Єдина згадка про 364 і 365 статтях КК залишилося в врахованої комітетом поправки народного депутата від Партії регіонів Івана Попеску. У ній міститься пропозиція створити міжвідомчу робочу групу для аналізу досвіду країн-членів Ради Європи з питань розмежування політичної та кримінальної відповідальності та застосування правових норм, аналогічних тим, які закріплені в цих статтях Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, в січні ПАРЄ прийняла жорстку резолюцію щодо України. У Раді Європи зажадали випустити Тимошенко й Луценка, а також допустили можливість застосування санкцій проти України.

Раніше в опозиції заявляли, що численні спроби прийняти у Верховній Раді постанову про негайне виконання вимог січневої резолюції ПАРЄ не увінчалися успіхом через позицію парламентської більшості, яка "безпосередньо підпорядкована президенту України". "Повне ігнорування рекомендацій і вимог європейських інститутів є відображенням позиції безпосередньо Віктора Януковича", - сказав після прийняття постанов по резолюції ПАРЄ в першому читанні лідер фракції БЮТ Андрій Кожем'якін.

В кінці березня ревізори ПАРЄ заявили, що можливість застосування санкцій до України залежить не тільки від конкретних справ Тимошенко та Луценка, але в цілому від бажання країни вести діалог. Співдоповідачка Марієтта де Пурбе-Лундін зазначила: "Питання того, чи будуть застосовані санкції, більше перебуває в руках України, це не в наших руках ... В резолюції ПАРЄ не йшлося про якусь одну людину, там йдеться про системні провали".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини