Рада виконає резолюцію ПАРЄ, але не згадуючи Тимошенко й Луценка

11.04.2012, 15:44
Рада виконає резолюцію ПАРЄ, але не згадуючи Тимошенко й Луценка - Фото
afaa9109257c34053e1234da52c0d135.jpg

На знак протесту депутати від БЮТ і НУНС покинули зал пленарних засідань ще до фінального голосування по резолюції

Верховна Рада прийняла постанову по резолюції ПАРЄ без згадок про Юлію Тимошенко та Юрія Луценка. За постанову "Про план заходів щодо реалізації положень Висновку № 109 (1995) ПАРЄ "Заявка України на вступ до Ради Європи" і Резолюції № 1862 (2012) ПАРЄ "Функціонування демократичних інституцій в Україні" № 10078 проголосувала 261 картка народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, депутати відхилили всі поправки опозиціонерів, що стосуються припинення політичного переслідування Тимошенко і Луценка, декриміналізації 364 і 365 статей Кримінального кодексу, в тому числі враховані профільним комітетом Верховної Ради.

На знак протесту депутати від БЮТ і НУНС покинули зал пленарних засідань ще до фінального голосування по резолюції.

Єдина згадка про 364 і 365 статтях КК залишилося в врахованої комітетом поправки народного депутата від Партії регіонів Івана Попеску. У ній міститься пропозиція створити міжвідомчу робочу групу для аналізу досвіду країн-членів Ради Європи з питань розмежування політичної та кримінальної відповідальності та застосування правових норм, аналогічних тим, які закріплені в цих статтях Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, в січні ПАРЄ прийняла жорстку резолюцію щодо України. У Раді Європи зажадали випустити Тимошенко й Луценка, а також допустили можливість застосування санкцій проти України.

Раніше в опозиції заявляли, що численні спроби прийняти у Верховній Раді постанову про негайне виконання вимог січневої резолюції ПАРЄ не увінчалися успіхом через позицію парламентської більшості, яка "безпосередньо підпорядкована президенту України". "Повне ігнорування рекомендацій і вимог європейських інститутів є відображенням позиції безпосередньо Віктора Януковича", - сказав після прийняття постанов по резолюції ПАРЄ в першому читанні лідер фракції БЮТ Андрій Кожем'якін.

В кінці березня ревізори ПАРЄ заявили, що можливість застосування санкцій до України залежить не тільки від конкретних справ Тимошенко та Луценка, але в цілому від бажання країни вести діалог. Співдоповідачка Марієтта де Пурбе-Лундін зазначила: "Питання того, чи будуть застосовані санкції, більше перебуває в руках України, це не в наших руках ... В резолюції ПАРЄ не йшлося про якусь одну людину, там йдеться про системні провали".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииЕва и псевдохалифат. Как украинка с детьми оказалась в сирийском лагере для беженцев