RU

Рада відступила від зобов'язань по захисту прав людини в зоні АТО

21.05.2015, 11:41
Рада відступила від зобов'язань по захисту прав людини в зоні АТО - Фото
ab33755b6be9f03a59e5746e4b1b52ad.jpg
Україна відступила від ряду міжнародних зобов'язань з прав людини у зв'язку з озброєною агресією Росії. За постанову "Про затвердження заяви Верховної Ради України "Про відступ України від окремих зобов'язань, визначених Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод" №2765 проголосували 249 народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, в заяві сказано, що за дотримання прав людини та виконання відповідних міжнародних договорів у тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим несе відповідальність окупант - Російська Федерація.

Також Росія як держава, яка фактично окупувала і контролює частину Донецької та Луганської областей, несе відповідальність за дотримання і захист прав людини на даних територіях, відповідно до міжнародного гуманітарного права та міжнародного права захисту прав людини.

На території проведення антитерористичної операції Україна змушена тимчасово відступити від ряду своїх міжнародних зобов'язань, вводячи такі норми як превентивне затримання в районі проведення АТО на термін більше 72 годин, про особливий режим досудового розслідування в районі проведення АТО, про зміну територіальної підсудності справ, які належать до судів, розміщених в районі проведення АТО, а також у зв'язку з необхідністю створення військово-цивільних адміністрацій як тимчасових державних органів, які діють на території Донецької та Луганської областей у складі антитерористичного центру.

Україна скористається своїм правом на відступ від певних зобов'язань у зв'язку з озброєною агресією Російської Федерації на період до припинення цієї агресії і відновлення конституційного ладу на окупованих територіях, після чого генеральний секретар ООН і генеральний секретар Ради Європи будуть проінформовані про продовження застосування в повному обсязі Міжнародного пакту про громадянські і політичні права та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Україна інформуватиме генсека ООН і генсека Ради Європи про ситуацію в Донецькій і Луганській областях в плані безпеки і про зміну території, на яку поширюється відступ України від зобов'язань за зазначеними міжнародними пактами.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини