RU

Рада відправила обмеження імунітету депутатів на експертизу КСУ

05.07.2012, 11:03
Рада відправила обмеження імунітету депутатів на експертизу КСУ - Фото
d149e5695ce6b825f3d0b5f0dd7f653e.jpg
Верховна Рада направила до Конституційного суду законопроект більшості № 3251 про обмеження депутатської недоторканності. "За" проголосувало 236 карток народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, депутат Юрій Мірошніченко, представляючи документ, пояснив, що йдеться не про пряме зняття недоторканності, а про суттєве обмеження депутатського імунітету. Зокрема, згідно з документом, щодо народних депутатів може бути порушено кримінальну справу, проводиться слідство, але позбавити їх волі або заарештувати можна тільки після того, як вирок суду в силу вступить.

Представник групи Реформи заради майбутнього Володимир Каплієнко заявив, що не підтримує проект, оскільки йдеться про обмеження недоторканності тільки депутатів. За його словами, якщо повноваження нардепів, президента і суддів однакові, то рівною повинна бути і недоторканність: "Чи є у всіх, чи немає ні в кого".

Своє невдоволення з приводу законопроекту висловив і депутат-регіонал Володимир Ландик, якого не влаштовує недоторканність суддів. Ландик звернув увагу на те, що нерідко суди виносять несправедливі рішення (його сина Романа суд засудив до позбавлення волі на три роки з дворічною відстрочкою виконання вироку, - ред.)

Якщо КСУ в своєму висновку відзначить, що проект не суперечить нормам Конституції, то документ може бути внесений на голосування і підтримано 226 голосами народних депутатів. В цілому закон може бути прийнятий тільки на сесії, наступної за сьогоднішнім голосуванням (тобто восени), конституційною більшістю в 300 голосів.

Нагадаємо, наприкінці червня голова Верховної Ради Володимир Литвин спрогнозував, що Рада провалить голосування проекту закону про зняття недоторканності. За його словами, всі заяви про те, що в кінці року депутати знімуть з себе недоторканність, не мають конституційної підстави, оскільки в Конституції України чітко зазначено, що в останню сесію каденції парламенту зміни до Основного закону вносити не можна.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини