RU

Рада відповіла на заяву польського сейму по Волині

08.09.2016, 17:41
Рада відповіла на заяву польського сейму по Волині - Фото
cc8b7d21f49e50f8f26d13bc01b821e8.jpg
Верховна Рада прийняла заяву у зв'язку з прийняттям сенатом і сеймом республіки Польща постанов від 7 липня і 22 липня 2016 року щодо оцінки українсько-польського конфлікту під час Другої світової війни (№5095). Заяву підтримали 247 народних депутатів, передає кореспондент ЛІГА.net.

У заяві сказано, що Верховна Рада вважає встановлення сеймом республіки Польща "Національного дня пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої в 1943-1945 роках" проявом політизації трагічних сторінок українсько-польської історії.

Українські депутати звертають увагу своїх колег та польського суспільства на те, що антиукраїнські дії і розпалювання антиукраїнських настроїв, якими в Польщі супроводжувалося прийняття постанов сейму і сенату, відбувається в ситуації війни України з Росією. При цьому агресор використовує історичні питання, зокрема, події 40-х років ХХ століття, як один з елементів цієї війни.

Парламент України засуджує односторонні дії сенату і сейму республіки Польща, спрямовані на перегляд позитивних результатів співпраці, які були досягнуті в останні десятиліття в ході українсько-польського діалогу.

Верховна Рада заявляє, що успіх майбутніх українсько-польських відносин лежить в площині узгодженої формули взаєморозуміння між Україною та республікою Польща.

"Верховна Рада України закликає істориків продовжити професійний діалог з метою розкриття всіх досі нез'ясованих фактів і обставин історії на основі достовірних архівних матеріалів, залишаючи кожній зі сторін простір для інтерпретації історичних фактів", - сказано в заяві. Політиків України і Польщі український парламент закликає припинити використовувати історичну науку для досягнення тимчасових політичних вигод.

22 липня 2016 Сейм Польщі прийняв постанову по справі про данину пам'яті жертвам геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої в 1939-1945 рр. Президент Петро Порошенко висловив співчуття у зв'язку з цим.

24 серпня президент України Петро Порошенко і президент Польщі  Анджей Дуда під час прес-конференції в Києві заявили, що діалог між країнами з історичних питань повинен бути продовжений. Президент України зазначив, що історичними питаннями повинні займатися історики, а політики повинні сказати "ми прощаємо і просимо вибачення".

Волинська трагедія - загальна назва етнічних чисток серед українського і польського населення в 1943-1944 роках на Західній Україні і сході Польщі, в яких брала участь Армія Крайова, націоналісти УПА і радянські партизани.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини