RU

Рада відмовилася від перевиборів на проблемних округах

06.11.2012, 11:14
Рада відмовилася від перевиборів на проблемних округах - Фото
5db0b3df15c3453a19de1104b32984c4.jpg
Верховна Рада запропонувала Центральній виборчій комісії України (ЦВК) самій розібратися з проблемними округами. За відповідну постанову, запропоновану спікером Володимиром Литвиним, проголосувало 232 картки народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, зокрема, постанова передбачає рекомендацію Центрвиборчкому "повторно, в відповідно до її повноважень і законом про вибори народних депутатів, вивчити матеріали щодо встановлення результатів чергових виборів народних депутатів України в так званих проблемних одномандатних виборчих округах".

Також, згідно з постановою, депутати вважають за доцільне створити тимчасову слідчу комісію парламенту з питань розслідування обставин підрахунку голосів в окремих одномандатних округах. Керівникам фракцій пропонується подати кандидатури до складу комісії до 7 листопада.

Крім цього, Генпрокуратурі рекомендується перевірити правомірність залучення працівників правоохоронних органів до підтримки правопорядку в окремих дільничних та окружних виборчкомах в день голосування і при підбитті підсумків голосування.

Крім того, прокуратурі рекомендується перевірити відповідність дій співробітників правоохоронних органів вимогам закону.

Вищій раді юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів рекомендується перевірити дотримання присяги суддями при прийнятті ними рішень у ході виборчої кампанії.

Генпрокуратуру, Вищу раду юстиції, Вищу кваліфікаційну комісію суддів і Центрвиборчком Рада просить надати попередню інформацію з перерахованих питань до 9 листопада 2012 року.

Нагадаємо, раніше ЦВК визнав неможливість встановлення достовірних результатів виборів у п'яти одномандатних округах: № 94, 132, 194, 197, 223. ЦВК визнала необхідність проведення повторних виборів в даних округах і звертається до Верховної Ради з проханням призначити проведення повторних виборів.

Округ № 94 (Київська область) - за офіційними даними з сайту ЦВК, перемогла кандидат від Партії регіонів Тетяна Засуха - 41,80%. Представник Батьківщини Віктор Романюк програв їй 39,81%.

Округ № 132
(Миколаївська область). За первинними даними ЦВК, переміг кандидат від опозиції Аркадій Корнацький - 39,66%. Його конкурент, представник ПР і заступник губернатора Миколаївської області Віталій Травянко отримав 34,09%. Пізніше цифри на сайті ЦВК змінилися: кількість голосів у Корнацького залишилася незмінною - 39,66%, а у Травянка показник зріс до 39,97%.

Округ № 194 (Черкаська область) - вибори виграв кандидат від Батьківщини Микола Булатецький - 40,79%. Програла самовисуванець, (пов'язують з Дмитром Фірташем) Валентина Жуковська - 25,29%.

Округ № 197 (Черкаська область) - в лідери гонки вирвався і в кінцевому підсумку переміг на виборах  самовисуванець, перебіжчик, екс-бютівець і мільйонер  Богдан Губський.

Округ № 223 (Київ) - досі не завершено процес підрахунку голосів. Боротьбу за мандат в цьому окрузі ведуть самовисуванець, екс-голова Шевченківської райдержадміністрації Віктор Пилипишин та член Свободи Юрій Левченко.

Вибори-2012: досьє партій
Вибори-2012: всі новини й аналітика

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини