RU

Рада зобов'язала компанії називати кінцевих вигодонабувачів

14.10.2014, 11:40
Рада зобов'язала компанії називати кінцевих вигодонабувачів - Фото
5cea75795bd538bd6c7846691db6bdf6.jpg
Верховна Рада прийняла закон, що передбачає розкриття реєстру власності. За зміни до деяких законодавчих актів щодо визначення кінцевих вигодонабувачів, юридичних осіб та публічних діячів №5114 проголосувало 265 народних депутатів.

Як повідомляє ЮРЛІГА, зміни спрямовані на встановлення механізму виявлення фізичної особи - кінцевого вигодонабувача, а також вільного доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Кінцевим вигодонабувачем юрособи визначається фізична особа, яка незалежно від формального володіння має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або господарську діяльність юрособи безпосередньо або через інших осіб. При цьому фізичною особою - кінцевим вигодонабувачем не може бути особа, яка має формальне право на 25 або більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі, але є агентом, номінальним утримувачем (номінальним власником) або є тільки посередником щодо такого права.

Господарський кодекс доповнено статтею, яка зобов'язує всі підприємства (крім державних та комунальних) встановлювати свого кінцевого бенефіціарія, регулярно оновлювати і зберігати інформацію про нього і надавати її державному реєстратору, у випадках і в обсязі, передбачених законом.

Неподання керівником юрособи або уповноваженою особою інформації про кінцевих бенефіціарів або подання завідомо неправдивої інформації каратиметься штрафом від 1 тис. до 2 тис. Неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 160 до 240 годин.

Крім того, встановлено, що інформація про зареєстровані права та їх обтяження з Реєстрі прав, є відкритою і загальнодоступною. Всі бажаючі можуть отримати інформацію виключно по об'єкту нерухомого майна в електронній формі через офіційний сайт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері держреєстрації прав. Для отримання інформації про нерухомість в паперовій формі необхідно подати заяву до органу держреєстрації прав або нотаріусу.

Уповноважені держоргани та їх посадові особи, а також нотаріуси отримують безпосередній доступ до Реєстру за допомогою цифрового підпису. Вони можуть здійснювати пошук інформації як по об'єкту нерухомості, так і за суб'єктами права. Інформація про зареєстровані права та їх обтяження, отримана в електронній або паперовій формі є офіційною і використовується відповідно до законодавства.

За заявою власника або іншого правовласника орган держреєстрації прав надає інформацію у формі виписки про осіб, які отримали відомості про зареєстровані права та їх обтяження на нерухоме майно, яке йому належить.


"Офшори в Україні закінчилися. Тепер кожен чиновник буде як на долоні", - сказав в парламент прем'єр-міністр Арсеній Яценюк після прийняття закону.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини