RU

Рада відкоригувала процедуру внесення змін до Конституції

28.01.2016, 12:29
 Рада відкоригувала процедуру внесення змін до Конституції - Фото
Володимир Гройсман
Верховна Рада відкоригувала процедуру внесення змін до Конституції. За закон про внесення змін до статті 149 регламенту Верховної Ради №3812 проголосували 229 народних депутатів, передає кореспондент ЛІГА.net.

Згідно з прийнятими змінами, якщо проект змін до Конституції отримав позитивний висновок Конституційного Суду, був попередньо схвалений, але не був розглянутий на наступній черговій сесії після попереднього схвалення, такий законопроект розглядається Верховною Радою на наступній за нею чергової сесії.

В даний час передбачено, що проект змін до Конституції, що отримав позитивний висновок КСУ і попередньо схвалений Верховною Радою, розглядається парламентом в цілому на наступній черговій сесії.

Проти прийняття законопроекту виступили фракції Самопоміч і Радикальна партія, ряд депутатів інших фракцій. Зокрема, народний депутат від  БПП  Микола Томенко заявив, що депутати намагаються змінами до регламенту Верховної Ради відкоригувати процедуру внесення змін до Конституції. Він підкреслив, що така процедура передбачена 13-м розділом Конституції, зміни до якого вимагають не просто висновку Конституційного Суду і 300 голосів у парламенті, а й схвалення на всенародному референдумі.

Депутати, які виступали проти, також порівнювали ці зміни з ревізією Конституції режимом Януковича в 2010 році.

Спікер Володимир Гройсман заявив, що про ревізії Конституції не йдеться. Він підкреслив, що прийняття таких змін дозволить "на п'ять-шість місяців подовжити дискусію, в тому числі з питань децентралізації, не зупиняючи і не перериваючи процес внесення змін до Конституції".

Нагадаємо, 20 січня до Конституційного суду України надійшло подання від імені 51 депутата Верховної Ради, в якому вони просять розтлумачити положення ст. 155 Конституції "наступна чергова сесія" для визначення кінцевого строку прийняття змін до основного закону.

Конституційний суд України завтра, 29 січня, розгляне подання народних депутатів щодо тлумачення положення статті 155 статті Конституції щодо "наступної чергової сесії" Верховної Ради.

Читайте також: Мінський шпагат. Навіщо Україна відкладає зміну Конституції

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини